למה זה מעניין להשתמש בפעמון סלט

גננים תמיד מנסים להרחיב את גבולות עונת הירקות. וכולנו היינו רוצים למצוא דרך להגן על הצמחים שלנו מפני כפור לפני ואחרי עונת השיא. יש טריק טוב מאוד כדי לשפר את סיכויי הצמחים שלך ולהגן עליהם מפני הכפור אבל גם כדי להאריך את תקופת הקטיף, מספיק לכסות את הצמחים כדי לשמור על החום ולהגן עליהם מפני הקור.

חממות מוכרות היטב לאנשי מקצוע מכיוון שהן מגינות מצוינות מפני האלמנטים הטבעיים, אך מבנים חצי קבועים אלו אינם קלים להובלה והם הרבה יותר מדי מגושמים ויקרים עבור גנן ביתי.

זו הסיבה שאמצעי הביניים האידיאליים הם במקרה מיני-חממות בודדות הנקראות פעמוני סלט או אפילו פעמונים ויקטוריאניים, פעמון גינה, פעמון מלון, פעמון פלסטיק או אפילו פעמון מאולץ!

מה זה פעמוני סלט?

הגלים המקוריים היו צנצנות גדולות בצורת פעמון שגנני שוק צרפתי מהמאה ה-19 הניחו על צמחים באביב ובסתיו כדי לשמש כחממות מיניאטוריות ניידות. פעם, צנצנות הזכוכית הללו כיסו דונמים של שדות מחוץ לפריז שסיפקו ירקות מחוץ לעונה למשקי בית ולמסעדות בעיר. גננים אירופאים השתמשו גם בנעלי זכוכית בצורת אסם. הפעמונים הפופולריים הללו נבנו מלוחות זכוכית שהוחזקו יחדיו על ידי חוטים מעוצבים בחוכמה. אפשר לקשור אותם מקצה לקצה כדי ליצור מנהרה ולכסות שורות של צמחים. למרבה הצער, כיסויי אסם מזכוכית אינם זמינים יותר, אך גננים ביתיים יכולים להשתמש בכיסויי פלסטיק פחות אלגנטיים כדי לבצע את אותה פונקציה.

פעמוני זכוכית קלאסיים עדיין זמינים אך יש להם מגבלות משמעותיות. מכיוון שהם עשויים מזכוכית עבה וקטנים, האוויר שהם לוכדים עלול להתחמם במהירות בימי שמש והוא יכול לשרוף צמחים. שימו לב במיוחד לאוורור.

למרות שגרסאות מודרניות של נעלי זכוכית בודדות אלה אינן מלוטשות כמו נעלי זכוכית מסורתיות, חלקן מציעות את אותה מידה (או אפילו טובה יותר) של הגנה מפני כפור, עשויות מחומרים קלים וקל יותר להסתובב בהן. סוגים מסוימים של הגנות פעמון סלט הם גם נוחים לאחסון מכיוון שהם ניתנים לערמה.

השימושים השונים בפעמון ויקטוריאני:

בגינה שלי, אני משתמש בפעמונים בדרכים רבות.

ברור שהם מציעים הגנה מצוינת לצמחים צעירים שנשתלו זה עתה, התחילו את העונה הרבה יותר מוקדם עם צמחי העגבניות שלכם, נובטים באדמה מבלי להסתכן לאבד הכל בגלל הכפור.

הפעמונים מגינים גם על צמחים בוגרים בסתיו. כאשר האקלים קריר מכדי להבשיל פלפלים או חצילים, הצמחים יכולים להתחמם כל העונה בקלושה גדולה.

בנוסף לשמש כהגנה מפני הקור, הקלוצ'ים אידיאליים למניעת הצמחים שלך מלהיטרף על ידי חלזונות ושבלולים אחרים.

בעת בחירת פעמון, יש לקחת בחשבון את אטימותו. ככל שהפעמון פחות חדיר, כך האוויר הכלוא נשאר חם יותר בלילות הקרים. מצד שני, קלושים אטומים דורשים יותר תשומת לב כדי למנוע התחממות יתר ומוות אפשרי של הצמחים שלך. בדרך כלל אני בוחר לוותר על כמה דרגות של הגנה מפני קור כדי לאפשר לעצמי להשאיר את הפעמונים שלי כמעט ללא השגחה.

אם אתם גרים במדינה מושלגת ומתכננים להגן על ירקות במשך זמן רב בחורף, קחו בחשבון גם את ההתנגדות של הגלים שלכם תחת משקל השלג.

קחו בחשבון גם את החומר ממנו עשוי הפעמון ואת עמידותו. יש פעמונים שנמשכים רק עונה אחת והיזהר מרוחות חזקות!

לבסוף, שקול מה תעשה עם הפעמונים כשהם לא בשימוש. אם המוסך שלך דומה לשלי, הוא כבר גדוש באתים, מגרפות ופריטי גינה אחרים. אולי לא תרצו לדעת מה לעשות עם גינה מלאה בפעמונים מסורבלים. במקרה זה, לכו על פעמונים הניתנים לערום.

7 ירקות שתשתול פעם אחת שיגדלו כל שנה מחדש

איך לגדל מליסה