מה לזרוע בגינת הירק באמצע פברואר

זריעה באמצע פברואר

היום אנחנו הולכים לראות מה לזרוע באמצע פברואר. מדובר בעיקר בזריעה בתוך הבית כדי להתחיל את העונה. כאשר מתחילים לשתול, כמובן, שונה מאזור גידול לאזור גידול, אז הקפידו לקחת זאת בחשבון. בדרך כלל כדאי להתחיל בסביבות אמצע פברואר עבור רוב הזרעים המפורטים במאמר זה. מיד אחרי יום האהבה.

הכנה לפני תחילת הזריעה

לפני שנדון בצמחים שאנו יכולים לשתול בפברואר, אני רוצה לסכם באיזה מדיום, כמה מים וחום עלינו להשתמש כדי להתחיל לזרוע מוקדם.
באופן אישי, אני אוהב לעבוד עם אדמה טובה כדי להתחיל את כל השתילים שלי. אתה לא חייב להשתמש בתערובת עציצים אבל בדרך כלל יש לה את היחס הנכון של קומפוסט, כבול, ורמיקוליט או מפרטי ניקוז אחרים. בנוסף, אדמת העציצים עברה ניפוי ולכן יש בה שפע של מקום פנוי לפריסה של השורשים.

ליד אדמת העיבוד שלנו, אנו מחפשים את הטמפרטורה הנכונה עבור השתילים שלנו לנבוט. עבור זרעים רבים, זה למעשה הרבה יותר חם ממה שרוב האנשים חושבים. הטמפרטורות הטובות ביותר נעות בין 20 ל-30 מעלות צלזיוס. וזה הרבה יותר מהטמפרטורות המינימליות שצוינו לעתים קרובות.

לבסוף, רוב האנשים חוששים מהשקיית יתר של השתילים הקטנים שלהם. אבל הרשו לי להבטיח לכם שהשקיית יתר היא כמעט בלתי אפשרית עבור הזרעים הקטנים האלה. למעשה, הם מצליחים מאוד לנבוט בסביבה לחה. כל מים שהזרעים לא צריכים יתנקזו דרך החורים במגשי הזרעים או המוד שלך. עם זאת, שים לב שאינך יכול להשקות יתר על המידה אם אתה משתמש במגשים ללא חורי ניקוז. אם כן, שמור על האדמה לחה אך הימנע מלהפוך אותה לרטובה.

רשימת הזריעה לאמצע פברואר

החצילים

הזרע הראשון שנוכל וצריך להתחיל באמת יהיה חציל. חצילים דורשים זמן רב להבשלה מלאה, ולכן יש להתחיל בהקדם האפשרי. אני אישית מגדל את זן הלונג ויולט. צמח חזק ועתיק שלמעשה ניתן לגדלו בחוץ אם יהיה לנו קיץ טוב מאוד אבל גדל הכי טוב בחממה. החוכמה היא לגדל כ-4 צמחי חצילים. למעשה, טוב לדעת את טמפרטורת הגידול המינימלית של חציל. טמפרטורות מתחת ל-20 מעלות יעכבו את צמיחתו. ברגע שהטמפרטורה עולה מעל 20, הצמח ממשיך לפרוח. לכן יהיה צורך להתחיל אותם בתוך הבית על מחצלת חימום או מעל החימום.

ברוקולי

היבול הבא הוא חלק ממשפחת ברסיקה והוא הברוקולי. אני מתחילה ברוקולי בסוף החודש במגשי מוד. הזנים נקראים "Monclano F1" ו-"Summer Purple". מונקלאנו הוא אחד הזנים הטובים ביותר בעסקי הברוקולי. לאחר קצירת הקולה העיקרית, היא תמשיך לגדל ניצני צד אשר למעשה יכולים ליצור יותר קציר מהקולה העיקרית. אני אזרע אותם במגש זרעים ואתקע אותם במגש מוד כדי לגדול במשך כחודשיים. זה נכון בערך לגבי כרובית וכרוב ניצנים.

עגבניות

השלב הבא יהיה צמח מוכר לרובכם שיודעים להתחיל מוקדם שתילי עגבניות. עגבניות כמו חצילים זקוקות לזמן רב כדי להבשיל לחלוטין ולכן שתילתן מאפשרת לנו לקטוף אותן לפני שהטמפרטורות יורדות שוב. אני אגדל אותם בתוך החממה ואם אעביר אותם בתוך מנהרת הפולי. אני לא יכול לחכות לראות איך הם יפעלו בחממה מכיוון שזו תהיה שנת הבדיקות הראשונה שלנו. אני אגדל זנים שונים. עגבניות שחורות ועגבניות סטייק בקר הם האהובים עלינו.

כרוב מחודד

אחד הירקות האהובים עלי לגידול הוא כרוב מחודד. ניתן להתחיל אותם גם בפברואר כדי לקבל קציר בתחילת הקיץ. אני מתחיל עם הכרוב המחודד הכי משומש שנקרא "Cap Horn F1" ולידו כרוב מחודד אדום בשם "Kalibos". מעולם לא גידלתי את הקאליבוס לפני כן אז ממש מעניין לראות איך הוא יגדל. נתחיל אותם במגשי מודול כמו ברוב הצמחים האחרים ברשימה זו. כרובים רבים ניתן להתחיל בפברואר אז אם אתם מנסים לגדל כרוב, חקרו את האפשרויות השונות.

בצל ובצל אביבי

אם אתה מתחיל ערכות בצל, אתה צריך לחכות עד בסביבות אפריל. אבל כבר עכשיו אפשר לזרוע את הזרעים. נגדל 2 זנים. בצל צהוב בשם "Rijnsburger" ובצל אדום בשם "Roja de Niort". אני גם שוקל לשתול בצלצלי שאלוט השנה אבל נראה שיש בעיה עם משלוח זרעים. נראה אם ​​הם יגיעו בזמן לשתול בפברואר! עם זה, אני גם אתחיל החודש בצל אביבי. בצל ובצל אביב מצליחים אם נזרע אותם מספר פעמים, אז אני הולך לקחת מגש מודול גדול ולשתול 6-8 זרעים בכל ערימה.

גן ירק סלק

הסלק

הבא, האהוב עלי בחבורה…הסלק! סביר להניח שתצטרכו להשיג את מגוון העמיד בפני הפרעות כדי להתחיל כל כך מוקדם. אנסה להתחיל 2 זנים, הסלק הכפרי שנקרא "בוליבר" וגם "ביתא וולגריס קוגל 2". בואו נראה אם ​​הם ישרדו ואיך ילך הקציר. זרעו אותם שוב במגש מודול בשיטת הזריעה המרובה.

הצנוניות

בואו נמשיך עם הצנוניות! צנוניות לא אוהבות את החום יותר מדי ולמעשה טעמן פחות "עוקצני" כשהן גדלות מוקדם יותר בעונה. אני מגדל השנה מגוון צבעים מעורבים בשם "רפאנוס סטיבוס". יש לו צבעים צהוב, לבן, אדום וחצי אדום/חצי לבן. עם צנוניות, התוכנית היא לזרוע אותם בכמה במגש מודול.

ארטישוק

עוד ירק נהדר להתחיל בפברואר הוא הארטישוק. גדל אותם רק כשיש לך הרבה מקום מכיוון שהם דורשים כ-80 ס"מ לגדול. אני מתחיל אותם בעציצים של 9 ס"מ או יותר כדי לתת להם מספיק מקום כשהם גדלים בתוך הבית. הזן נקרא "ויולט דה פרובנס". זו השנה הראשונה שאני מגדל אותם אז נראה איך זה ילך.

כרישה

אנחנו יכולים גם להתחיל את הכרישה שלנו בפברואר. אני מגדל שני זנים, "Stamford F1" ו-"Carentan 2". סטמפורד הוא זן כרישה שגדל במהירות, שניתן למעשה לזרוע בהמשך השנה בסביבות מאי ותמיד יהיה מוכן בזמן. נשתמש בשיטת זריעה מרובה לכרישה. כך אנו חוסכים זמן ומקום גם בחממה וגם בגינה.

חסות

לבסוף, נתחיל גם את תערובת החסה שלנו בפברואר. אני למעשה אתחיל זנים רבים של חסה השנה, חלקם באביב וחלקם בסתיו. לצד זה, אתחיל את חסה "גרנובלואז" בצבע ירוק עלים אדום מתולתל ויפה. ולבסוף, אני רוצה לנסות לשתול חסה "מילאנו". אני אגדל אותם בשביל הראש, אז אשאיר אותם עד שהם יהיו מוכנים. כל אלה יתחילו את החיים במגש זרעים ולאחר מכן יושתלו במגשי מוד. הסלט לא באמת צריך הרבה מקום מלכתחילה, אז נוכל להתאים כמה לחלל קטן.

לרשימה זו נוכל להוסיף גם את המשקולות, הפלפלים, הפלפלים… זה מה שמתוכנן לאמצע פברואר וסוף פברואר. כפי שאמרתי, בדוק את האזור שלך ואת תאריך הכפור האחרון כדי לוודא שאתה יכול להתאים במידת הצורך. ואת ? מהן הזריעה שמתחילים באמצע פברואר?

רשימת ירקות ועשבי תיבול שניתן לגדל בצל

איך לגדל חסה טלה מזרע