מה לעשות בגן הירק בדצמבר

דצמבר הוא לעתים קרובות החודש שבו גינת הירק עומדת במקום, אבל אני מציע לך לגלות מה אתה יכול לעשות בהתאם למצב האדמה שלך ומזג האוויר.

אם האדמה סבירה, עבדו את אדמת גינת הירק שלכם על ידי שילוב שפע של קומפוסט גינה נרקב היטב או זבל עבור גידולים הזקוקים לאדמה עשירה.

שעועית אוהבת במיוחד חומרים אורגניים, וכך גם אפונה, כרישה ודלעת. גידולים אחרים כמו גזר ותפוחי אדמה, למשל, אינם יכולים לסבול תנאי גידול עשירים, ולכן חשוב לדעת מה שותלים היכן באביב הבא לפני שתתחיל לעבוד על הרצפה.

תפרחת הכרובית תצטרך להיות מוגנת מפני הכפור על ידי כיסויה בעלה חיצוני או שימוש בגיזה גננית.

אם מזג האוויר היה סוער, ייתכן שיהיה צורך להדביק או להדביק את המצליבים נגד רוחות חזקות.

כפית ריבס, עולש וצ'ורב, הנקרא גם קרמבה ימית או כרוב ים

כעת ניתן להכניס כתרי ריבס שנחשפו לכפור בחודש שעבר לחמימות היחסית של החממה. כדי להשיג גבעולים חיוורים, עסיסיים ופחות חומציים, ארזו את הכתרים קרוב מאוד זה לזה בקופסאות גדולות, ממלאים את הקופסאות באדמה לחה או כבול. החלק העליון של הכתרים צריך להופיע רק על פני השטח. יש צורך בחושך מוחלט, אז חברו מסך של ברזנט או שקית ניילון שחורה כדי להסתובב ומעל לקופסאות. אם הקופסאות נמצאות מתחת לחממה, פשוט תלו ברזנט פלסטיק שחור מהצג. יש צורך בטמפרטורה של 10 מעלות צלזיוס בהתחלה, ולאחר שהנבטים החלו לצמוח, העלו את הטמפרטורה ל-16 מעלות צלזיוס לפחות.

ניתן לכפות ריבס גם בחוץ, אבל התהליך הרבה יותר איטי.

תמשיכו להכריח עולש ולהכריח ריבס.

זורקים את שורשי העולש, הצ'ורב והריבס, לאחר סיום ההכפייה כי הם מותשים לחלוטין ולא יפרחו שוב טוב.

ממשיכים להלבין את האנדיב.

הגן על עצי לורל

רוטב דפנה או דפנה אמיתית (Laurus nobilis) הוא עץ ים תיכוני ופגיע לרוחות חזקות וקרות ולכפור ממושך וקשה. אם יש לך מפרץ לורל שגדל בעציץ או בעציץ קטן שזז בקלות, כדאי לשים את הצמח במקום מוגן מאוד בחוץ או בחממה למשך החודשיים הקרובים עד שהחורף הגרוע ביותר ייגמר. אם הצמח חייב להישאר בחוץ, מנע מקפיא השורש.

אם דפנה גדל באדמה, או אם העציץ כבד מדי להזזה, אפשר להגן על הצמח עם סדין או שקית כמו על שיחי נוי אחרים. בחורף קשה העלים עשויים להשחים בקצוות, אך אל דאגה מכיוון שעלים חדשים צפויים לנבוט באביב.

מאלץ כדי להגן על הירקות שלך

הגן על הסלרי עם קש או שרכים ברגע שהחורף באמת נכנס. אם אתם נמצאים באתר סוער, שימו מעט רשת או לכלוך על הקש כדי להחזיק אותו במקומו. למרות שהפרצלונים והכרישה עמידים לחלוטין, בלב החורף האדמה לרוב קפואה מאוד. לכן קשה מאוד לחלץ אותם מבלי לפגוע בהם. כדי להימנע מכך, שים קצת קש או שרכים כדי למנוע מהאדמה לקפוא עמוק מדי.

שימו לב בירקות שלכם

בדוק מדי פעם ירקות מאוחסנים כדי לוודא שהכל בסדר. בצל, תפוחי אדמה (לאחסן ללא כפור), פלצניים, גזר, לפת ורוטבאגס כולם מאוחסנים היטב, אבל אם תמצא חולים, הסר אותם מיד מכיוון שהזיהום יתפשט לאחרים. למרות שחג המולד ממש מעבר לפינה, הגיע הזמן לחשוב מה אתה רוצה לגדל בשנה הקרובה. נסו לקנות זרעים כמה שיותר מהר על מנת לקבל בדיוק את מה שאתם רוצים ולא להתאכזב.

חפירה כפולה

אם זה עתה עברתם לבית חדש, או אם הגידולים בגינה הנוכחית שלכם אינם מה שהם צריכים להיות, ייתכן שהאדמה תזדקק לחפירה כפולה. יש צורך לחפור תעלה ברוחב החלקה ובעומק של כ-30 ס"מ. עשה זאת על חלק קטן מגינת הירק ולא על כל החלקה שלך בו זמנית. הוסף את החומר האורגני שלך לתעלה תוך הסרת אבנים גדולות ושורשים גדולים שעלולים להפריע לנטיעות העתידיות שלך. לעתים קרובות נעשה בנובמבר לאחר גשמי הסתיו, הטכניקה עדיין יכולה להיעשות בדצמבר בתנאי שהאדמה במצב טוב.

הגנה מפני ציפורים ויונים

המזיק העיקרי בתקופה זו של השנה באזורים כפריים הוא כנראה יונים, הן יכולות להפשיט במהירות מצליבים אם לא מוגנים. למעשה, בחורף קשה מאוד, מעט ירקות ירוקים בטוחים מכיוון שרוב מקורות המזון האחרים יהיו נדירים. ההגנה הטובה ביותר היא להשחיל את כל האזור…

ירקות מגינת החורף, הרשימה המלאה של מה שאפשר לגדל

איך לגדל דומדמניות או דומדמניות שחורות?