מה לשתול באמצע הקיץ לקציר סתיו

כן, באמת אפשר לשתול מחדש גינת ירק באמצע הקיץ. לחלופין, אם לא הייתה לך הזדמנות להתחיל לפני כן, התחל בנטיעת הגינה הראשונה שלך לעונה!

זה נכון גם אם החמצת הזדמנות לשתול גינה באביב הזה, עדיין יש זמן לגדל את הירקות שלך השנה. ותאמינו או לא, הרשימה של מה שאתה עדיין יכול לגדל היא די ארוכה.

שתילה מחדש של גינה באמצע הקיץ היא דרך מצוינת לשמור על הגינה שלך בייצור עד הסתיו.

שתילת זרעים חדשים לגידולי ירקות באמצע הקיץ היא הדרך המושלמת לשמור על גינה בייצור מלא עד סוף הסתיו, מכיוון שהיא לא רק מספקת למשפחתך תוצרת נוספת, אלא שהיא גם קלה יותר מאי פעם לעשות אותה בחודשי הקיץ החמים.

למעשה, להתחלת גידולים חדשים במהלך הקיץ יש יתרונות רבים עבור הגנן והצמחים!

עבור הגנן, זו הזדמנות לשתול מבלי לדאוג לכפור. זה גם מבטל בעיות עובש וריקבון שיכולות להתקיים במזג אוויר אביבי קריר, לח ולעיתים גשום מדי.

עבור צמחים, אדמת קיץ חמה מאפשרת לזרעים לנבוט במהירות. והשעות הארוכות של אור היום, בשילוב עם לילות קיץ חמים ולחים, מחוללות פלאים לצמיחה מהירה ויציבה של צמחים!

המפתח להצלחה בעת השתילה מחדש של הגינה שלך בקיץ הוא לבחור זנים שיגדלו ויתבגרו מהר מספיק כדי לייצר יבול סתיו מלא שני לפני החורף. ואולי תתפלאו כמה ירקות אפשר לשתול מחדש!

להלן כמה מהגידולים הטובים ביותר לשתילה מחדש:

שעועית ירוקה

שעועית ירוקה נהדרת לגידול יבולים מרובים בעונת גידול אחת.

שעועית ירוקה שנשתלת באביב מתחילה בדרך כלל לדעוך באמצע עד סוף יולי. אבל שתילה שוב באמצע הקיץ תניב יבול 2 טעים כשיגיע הסתיו.

בחר זנים שיכולים לעבור מזרעים לקציר תוך 60 יום, שעועית ירוקה היא בחירה מושלמת לשתילת קיץ.

מלפפונים

זרעי מלפפון נובטים וגדלים במהירות באדמת קיץ חמימה וכאשר טמפרטורת האוויר גבוהה. מסיבה זו, הם בחירה מצוינת לשתילה מחדש של גינת ירק בקיץ.

זני מלפפונים מבשילים תוך 50-65 ימים בלבד. עם זאת בחשבון, שתילה באמצע יולי היא מושלמת עבור קציר ספטמבר/אוקטובר.

וכבונוס נוסף, רבים מהמזיקים שפוגעים במלפפונים באביב ובתחילת הקיץ אינם נפוצים באותה מידה באמצע הקיץ.

חמוצים הם גם בחירה טובה מאוד, הוא גדל מהר ונותן הרבה בסוף הקיץ והסתיו.

קישוא

צמחי קישואים הם ירק נוסף שעובר מזרע לבציר די מהר. למעשה, זנים מסוימים מייצרים יבול תוך 50 יום בלבד!
קישואים מבשילים במהירות באדמת קיץ חמה.

כששותלים מחדש קישואים ומלפפונים בגינת הירק בקיץ, חשוב לזכור שהשקיה סדירה היא מפתח גדול להצלחה. שני הגידולים דורשים אספקה ​​קבועה של מים כדי למלא את הפרי, אז השקה היטב.

חסה / קייל / תרד

כל משפחת ה"ירוקים" מושלמת לשתילה מחדש בקיץ בגינת הירק. חסה, קייל, תרד וירקות דומים אחרים נובטים וגדלים במהירות.

זנים רבים מוכנים לקטיף תוך 25-30 ימים בלבד לאחר השתילה. לזרוע כמה שורות של זרעים ביולי, ואז שוב כל 3 שבועות עד אוגוסט לסלטים טריים בסתיו.
ניתן לשתול מחדש גידולי סלט מספר פעמים בעונה.

עם שתילת קיץ, גדל באזורים המוצלים ביותר של הגינה שלך, או אפילו ליד גידולי שדה. הם מעדיפים מזג אוויר קריר, מה שימנע מהם להתברג.

האפונה

אם אתה אוהב אפונה, השתילה מחדש בגן ​​הקיץ היא חובה! על ידי שתילה בסוף יולי, האפונה תהיה מוכנה לפרוח ולהפיק כאשר טמפרטורות סתיו קרירות נכנסות – וזה מושלם ליבול חזק ובריא.

אפונה מפוצלת ואפונת שלג מצוינות לשתילות שניות. כך גם אפונה מסורתית, אבל הקפד לבחור זנים קטיף מהיר לשתילות שניות. אלה יבשילו מהר יותר מאשר אפונה מטפסת.

עשבי תיבול שנתיים

כאשר שותלים מחדש את גינת הירק בקיץ, אל תשכחו את עשבי התיבול השנתיים!

ישנם לא מעט עשבי תיבול שניתן בקלות לזרוע ולגדל שוב באמצע הקיץ לקציר סתיו נפלא. בזיליקום, כוסברה, פטרוזיליה ושמיר הם כולם בחירה מצוינת לקציר סתיו שני.
בזיליקום גדל במהירות מזרעים ועשוי להיות מוכן לקציר שני בתחילת הסתיו.

כל עשבי התיבול הארומטיים הללו יכולים להיות שימושיים לטעם מרקים, רטבים ועוד בעת שימור הגינה. ואל תפסיקו רק עם עשבי תיבול חד-שנתיים.

אם אתם רוצים להרחיב את מבחר עשבי התיבול הביתי, אמצע הקיץ הוא הזמן המושלם. טימין, אורגנו ועירית ניתן לשתול או להשתיל בבטחה באמצע הקיץ. זה נותן לעשבים הרב-שנתיים האלה הרבה זמן להסתגל ולהניח שורשים קבועים לפני החורף.

כמה ירקות שכדאי להימנע מהם:

ולבסוף, יש כמה גידולי ירקות שכדאי להימנע מהם בעת השתילה מחדש של גינת ירק בקיץ. תפוחי אדמה, עגבניות ופלפלים הם פשוט לא מועמדים טובים לשתילה מחדש בקיץ.

למרבה הצער, לא ניתן לשתול מחדש עגבניות ופלפלים באמצע הקיץ.

יבולים אלה צריכים 75 עד 90 ימים או יותר כדי להתבגר, וברוב האזורים הכפור מתחיל לפני שהצמחים יכולים להפיק פירות אכילים.

אתם מוזמנים להשלים עם טיפים משלכם בתגובות!

יבול טוב!

10 ירקות שגדלים היטב גם כשחם מאוד

10 ירקות רב שנתיים לאקלים קר