מתי וכיצד להתחיל שתילי חצילים

לזרוע חציל

חצילים הם גידול העונה החמה, זה קשור לעגבניות ופלפלים, אז אם גידלתם את אחד מהם כבר התחלתם טוב אבל אל תדאגו לגדל את הירקות העל הזה בכל מקרה בגינת הירק שלכם. אם אתם רוצים לגדל חצילים בגינה שלכם ובמיוחד מתי להתחיל לזרוע חצילים, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.

הפרי מגיע בכל גווני הסגול, חלקם עם פסים לבנים, וחלק מהזנים כולם לבנים או אפילו ירוקים כשהם בשלים. בהתאם לזן, הפרי יכול להיות בצורת ביצה, עגול, ארוך ורזה, או אפילו מעוקל. זה כל כך כיף לראות אותם גדלים. בבישול ניתן לאפות חצילים, לצלות, לצלות, לטגן במחבת או לטגן. אין כמו פרמזן חצילים עם מרכיבים מקומיים.

בנוסף, חצילים עשירים בסיבים ונוגדי חמצון, מה שהופך אותם לא רק לטעימים, אלא גם טובים לבריאותכם. הם גם דלים בקלוריות, מה שהופך אותם לבחירה מושלמת עבור אנשים בדיאטה מוגבלת בקלוריות.

תרבות דרומית

קל יותר לגדל חציל בדרום, אם כי הוא יכול להיות גידול מוצלח גם באקלים קריר יותר עם קצת טיפול נוסף. מכיוון שחציל ועגבנייה הם שניהם סלי לילה, הם חווים חלק מאותן בעיות מזיקים ומחלות. עם זאת, על ידי נקיטת אמצעי זהירות פשוטים כגון מחזור יבול, שתילת זנים עמידים ושימוש בטכניקות בקרה ביולוגיות, אתה יכול למזער את הבעיות הללו ולקבל קציר חצילים טוב.

מתי וכיצד להתחיל שתילי חצילים

חצילים ניתן לרכוש כשתילים או להתחיל מזרע בתוך הבית ארבעה עד שמונה שבועות לפני תאריך הכפור האחרון האפשרי עבור האזור שלך. רכישת שתילים היא הרבה יותר קלה אבל זה עולה יותר מזרעים ויש פחות מגוון לבחירה בבחירת צמחים ולא זרעים.

זרעו זרעי חצילים בעומק 0.5 ס"מ בתערובת התחלתית של זרעים סטריליים בעציצים קטנים, היזהרו, צמחים נוטים להלם השתלה, לכן הימנעו מהתחלת זרעים במגשים.

השתמשו במחצלת חימום כדי שהשתילים יהיו מבוקרים תרמוסטטית כך שיוכלו לשמור על טמפרטורת קרקע בין 24° ל-32°C. בטווח הטמפרטורות האופטימלי הזה, במיוחד לקראת הקצה הגבוה, זרעים צריכים לנבוט תוך שבוע.

יש להתחיל את זרעי החצילים תחת אורות גידול. הזרעים אינם זקוקים לאור על מנת לנבוט אך לאחר שהשתילים יופיעו הם יתחילו לחפש אור שעלול לגרום להם להימתח, להיות ארוכים וחלשים. תחת אור גידול, שתילים יפתחו גבעולים קצרים וחסונים יותר. אתה יכול להפעיל בעדינות מאוורר על השתילים כדי למנוע הרטבה, "ריקבון בזאלי", פטרייה שהורגת שתילים לפני שהם מוציאים את העלים האמיתיים הראשונים שלהם.

ככל שהשתילים גדלים, יש צורך "לשכש אותם מחדש" לעציצים גדולים יותר. כשהשתילים מתחילים להתקרב לגובה 10 ס"מ, זה הזמן להכניס אותם לעציץ גדול יותר.

צמחי חצילים

מתי, איפה ואיך לשתול את שתילי החציל שלך

ניתן לשתול שתילי חצילים בחוץ לאחר תאריך הכפור האחרון האפשרי. עדיף, המתן עד שהטמפרטורות בלילה יהיו בעקביות מעל 15 מעלות צלזיוס, כי החציל ממש שונא את הקור.

לפני שתילי חצילים נטועים בחוץ, יש להחדיר אותם בהדרגה לסביבה החדשה באמצעות תהליך הנקרא "התקשות". הכניסו את השתילים לשמש לזמן קצר ביום הראשון, חצי שעה למשל, והגדילו בהדרגה את זמן השהייה בחוץ בכל יום למשך שבוע ל-10 ימים, כך שבסופו של דבר הצמחים מוכנים לקבל סט. שווה ערך ליום של שמש.

שתלו את שתילי החציל במקום שטוף שמש, מיקום שמקבל בין שש לשמונה שעות של אור שמש ישיר ביום. האדמה צריכה להיות מנוקזת היטב ולתקן עם הרבה קומפוסט.

חציל גדל בצורה הטובה ביותר באדמה עם pH בין 5.5 ל-7.0, שהוא טווח ממעט חומצי לנייטרלי בדיוק.

חציל מעדיף אדמה חמה של לפחות 20 מעלות צלזיוס. זו לא אמורה להיות בעיה בדרום, אבל בצפון אולי תצטרכו להשתמש בטריק הזה כדי להעלות את טמפרטורת הקרקע: כמה שבועות לפני השתילה, כסו את השטח בניילון שחור ותן לו לתפוס את אנרגיית השמש כדי לחמם את קרקע, אדמה. כשמגיע הזמן להכניס את השתילים לאדמה, משאירים את הניילון במקומו, אך חותכים בו חריצים כדי לאפשר שתילה. מלאו את חור השתילה באותה אדמה שנחפרה והקפידו לא לקבור את הגבעול.

גזרו כל פרי או פרח שהתפתחו לפני ההשתלה כדי שהצמח יוכל להכניס את האנרגיה שלו לפיתוח שורשים וגזע ולהסתגל לסביבה החיצונית. לאחר מכן הצמח יפיק פרחים ופירות חדשים עם בסיס חזק יותר ובמזג אוויר חם יותר. התשואה בסופו של דבר תהיה גבוהה יותר.

שטח צמחי חצילים במרחק של לפחות 60 ס"מ זה מזה. תמכו בצמחים עם יתד או כלוב עגבניות, המותקן בזמן ההשתלה או זמן קצר לאחר מכן. הוספת תומכים לאחר שצמחים גדלו היא מסוכנת שכן נזק לגבעולים ולשורשים עלול להתרחש.

להשקות מיד לאחר השתילה ולכסות את האדמה בשכבה של חיפוי אורגני, כמו קש חיטה. מאלץ' ישמור על לחות בין השקיה וישמור על האדמה חמימה בלילות קרירים.

חובה בגן הירק

גידול חצילים הוא דרך מצוינת להוסיף גיוון לגינת הירק שלך וליהנות מארוחות טעימות ובריאות לאורך כל עונת הקיץ.
עכשיו אתה יודע מתי ואיך להתחיל לזרוע ואז איך להגדיר את הצמחים שלך בגינת הירק שלך, אתה יכול גם למצוא טיפים אחרים לגידול חצילים באתר.
אז למה לא לנסות להתחיל את השתילים או לגדל כמה צמחי חצילים השנה ולקצור את כל היתרונות שיש לגידול הזה להציע?

איך לגדל חסה טלה מזרע

5 יבולים אתה עדיין יכול לשתול בספטמבר