10 ירקות ישנים ונשכחים לגדל בגינה שלך

לפעמים יש לנו רושם שתמיד אוכלים את אותם ירקות וזה קורה לעיתים קרובות כי למרות שלל האפשרויות אנו מוצאים את עצמנו לעיתים קרובות צורכים את הקלאסי מביניהם ולעתים קרובות אנו שוכחים שיש עוד רבים אחרים טובים לא פחות לבריאות אבל גם לחיך!

היום אני מציע לכם לגלות רשימה קטנה של 10 ירקות ישנים ונשכחים לגדל בגינת הירק שלכם, בטח כבר שמעתם עליהם אבל אולי מעולם לא ניסיתם לגדל אותם בגינה שלכם. לכן זו תהיה הזדמנות דרך מאמר זה, אז אל תהססו להשלים את הרשימה בתגובות אם אתם מכירים כאלה ששווים אזכור!

1- Crosnes:

במקור ירק מאסיה, לקרוסנה יש צורה מוכרת כי הוא די מיוחד ויכול להזכיר לך תולעת או זחל! אנחנו לא שוכחים את המראה ומתמקדים בשורש הקטן הזה או ליתר דיוק בקנה שורש קטן עם טעם דומה לזה של הארטישוק או אפילו קרוב לסליחה.
הקרוסנה קשה לשימור (ניתן להשרות אותו בחומץ כמו קורנישונים), זהו קנה שורש שיש לבשל די מהר לאחר הקטיף.

איך לגדל קרוסנים מפקעות

2- ארטישוק ירושלמי:

לארטישוק ירושלמי יש יתרון מאוד גדול שאפשר לגדל במספר רב של קרקעות מכיוון שהם לא מאוד מגבילים ואפילו פולשניים למדי. הירק הזה מצפון אמריקה נצרך באופן נרחב במהלך מלחמת העולם השנייה, אבל אז הוכנס לשכחה אולי בגלל הקשר שלו למלחמה.
חבל להשאיר אותו בחוץ כי הוא מומלץ מאוד לחולי סוכרת והטעם שלו קרוב לארטישוק ממש שווה את העקיפה.

איך לגדל ארטישוק ירושלמי

3- כרוויל פקעת:

לירק השורש הזה קרוב לגזר סמיך יש טעם משובח מאוד שאפשר להשוות לזה של ערמון.

איך לגדל שרוויל שורש

4- גדילי גדילן:

בן דוד אמיתי של הארטישוק, מעין גדילן מצוי, כדאי להתקרב אל הקרדון, גם אם הוא מוגן היטב בקוציו.

איך לגדל קרדונים


5- Rutabagas:

מאותה משפחה של הלפת או הצנון, הרוטבאגה, המכונה גם כרוב לפת, נצרכה רבות במהלך מלחמת העולם השנייה ולאחר מכן נשכחה מאותן סיבות כמו הארטישוק הירושלמי. וחבל כי ירק השורש הזה שווה את העקיפה, אפשר לאכול אותו נא או מבושל, מאודה, פירה, בגרטן, בצ'יפס, במרק…

איך לגדל Rutabagas מזרעים

6- Les arroches:

בן דוד של תרד, אוראש הוא צמח ירק עם שמות רבים אחרים כמו כרוב אהבה, תרד מזויף, בל-דאם או בון-דאם…
העלים הצעירים נאכלים חיים בסלטים ואז מבושלים, במחבת, בגרטן, בפשטידה…

איך לגדל אוך גינה


7- סרפדים:

ירק אמיתי בפני עצמו בעבר, סרפדים די זועמים אולי בגלל שערותיהם הצורבות, אבל הירק הזה עושה קאמבק וסוף סוף יכול לקבל את מקומו שוב בצלחות שלנו. צמח עשיר בחלבונים, מינרלים (סידן, ברזל, אשלגן וכו') וויטמינים (בעיקר ויטמין C ופרווויטמין A), הסרפד הוא גם מקור מצוין לנוגדי חמצון.
הטעם והשימושים הקולינריים דומים לאלו של התרד.

טיפים לגידול סרפדים בגינה שלך

8- העקרבים:

לעתים קרובות מבלבלים את הסקורזונה עם סלסיפי (הוא מבושל באותו אופן), ירק השורש העתיק והנשכח הזה עשיר בפחמימות, ובמיוחד באינולין, מקור לסוכר שימושי לחולי סוכרת.

איך לגדל סקורזונה מזרעים

9- חזרת:

שורש חזרת מגורר לעתים קרובות כי יש לו טעם מפולפל ומאוד מאוד חריף שיקפיץ את רוב המנות שלך. חזרת נקראת לעתים קרובות "חרדל גרמני", וחזרת משמשת להכנות חריפות מאוד.

איך לגדל, לקצור ולהכין חזרת


10- פטרניפ:

ניתן להשוות לגזר לבן ענק, לפטרניפ יש טעם עדין ומתוק יותר. ובדיוק כמו הגזר, אפשר לאכול אותו חי בסלט או לבשל אותו להכנת פירה או אחר…

גידול פרצלונים – טיפים כיצד לגדל פרצלונים

איך לגדל ירקות ופירות בסלים תלויים

איך לגדל צלפים מזרע