10 ירקות לשתול בסתיו ובחורף שיעמדו בקור

גידול ירקות בגינה שלך יוצר אוכל מזין, מתגמל וזול, אבל לקבוע אילו ירקות יניבו תוצרת בשלה וטעימה יכולה להיות מסובכת, במיוחד במהלך חורף קר. זה עשוי להפתיע אותך, אבל כמה ירקות ניתן לשתול לבגרות בחודשים הקרים, בעוד שאחרים יכולים לשרוד את חודשי החורף הקרים ולנבוט בזמן לקציר במזג אוויר חם. בין אם יש לך אגודל ירוק או שאתה חדש בגינון, גידול גינה שיכולה לעמוד בטמפרטורות הסתיו והחורף הוא דרך קלה לשפר את הארוחות שלך ולספק תחביב מתגמל.

ישנם כמה ירקות שיכולים להתמודד עם מזג אוויר קר, החל מהשום. מרכיב במספר מנות טעימות, גידול משלך פירושו מחסן נגיש למנות האהובות עליך. אתה רק צריך לזרוע את היבול הזה בסתיו, כשישה שבועות לפני הכפור הראשון של העונה, לקציר בריא באביב או בקיץ. ירקות אחרים לשתול בסתיו מגיעים בצורה של עלים ירוקים עמידים, כגון עלי כרוב וחרדל. אלה יכולים לשרוד את חודשי החורף, אפילו עם שלג, הרבה גשם וטמפרטורות קפואות.

בנוסף, ישנם אמצעי הגנה רבים שתוכל לנקוט כדי להבטיח שהגינה שלך תשגשג. חממה קטנה, או כיסוי מגן בדומה לחממה, יכולה לאפשר גידול גם במזג אוויר קפוא, ואפילו בזמן שלג קל. זה מאפשר לאנשים לגדל את האוכל שלהם כל השנה.

1) אספרגוס

לאחר תקופת הריון ארוכה, אספרגוס מוכן לקציר עשוי להופיע רק שנה או שנתיים לאחר השתילה. הצמח יכול לשרוד מספר חורפים ולהפיק תוצרת טרייה. ניתן לשתול אספרגוס בסתיו לקציר האביב. הצמח גדל באביב כשקר בחוץ, שכן מדובר בצמח רב שנתי.

2) שום

מתאים להשתרשות בסתיו, ניתן לשתול שום כשישה שבועות לפני הקפאה עמוקה לצמיחה מרבית. הקרקע חייבת להיות מופשרת ושמישה לשתילה. אבל אז זה יכול לעמוד בחורף.

3) עלי חרדל

אל תתנו למראה העדין שלהם להטעות אתכם, ירקות חרדל פוריים ונבטים במהירות יכולים לעמוד בכפור ובטמפרטורות של כמה מעלות מעל האפס בחלקת הירקות שלכם. אם יש ספק, התחל בסתיו בתוך הבית ועבר החוצה לאחר הנביטה.

4) צנוניות

הצנוניות עמידות ומגיבות יפה למזג אוויר שטוף שמש עם טמפרטורות קרירות עד 10 מעלות צלזיוס, מה שהופך אותן לירק נהדר לשתילה בסתיו באזור שלא נהיה קר מדי בחורף. אבל, עדיין יכול לשגשג בתקופות של כפור.

5) אפונה

אפונה יכולה לעמוד בטמפרטורות הקפאה ולהעדיף תנאים מתונים עד קרירים יותר. הירק העשיר בחומרים מזינים הוא אידיאלי בגינת הסתיו שלך.

6) חסה

טמפרטורות גבוהות מתאימות לחסה עמידה, שאת זרעיה ניתן לזרוע בסתיו לקציר בין חודש לשלושה חודשים לאחר השתילה הראשונית. אם הזרעים שאתה עובד איתם קטנים, אתה יכול לערבב אותם עם חול לנראות טובה יותר. כאשר אתה מסדר את הזרעים בשורות, אתה יכול לראות לאן הם הולכים.

7) כרוב

מזג אוויר קר לא יפגע בכרוב, מה שהופך אותו לירק סתיו נהדר לשתילה. ידוע כי הכרוב משגשג בכפור ומוכן לקטיף בחורף. אזורים כמו דרום צרפת יכולים להתחיל אותם מזרעים בספטמבר.

8) ברוקולי

כאשר מזג האוויר חם מאוד, ירקות במשפחת הברסיקה בריח, מה שאומר שהירק יפיק זרעים, מה שמפחית את הקציר. ירק בסתיו זה משגשג במזג אוויר חם וכאשר נזרע כ-10 עד 12 שבועות לפני הכפור הראשון.

9) קייל או קייל

אור שמש ואדמה לחה יעזרו לגדל קייל בריא לקציר חורף. בעת הכנת ירקות הסתיו שלך לשתילה. עם זאת, תצטרך להגן עליהם מפני חרק מסוים. כדי למנוע מפרפר עש הכרוב הלבן הקטן להטיל ביצים על הצמחים, פשוט כסו את הצמחים בבד משקל קיץ מעל חישוקים. זהו פתרון פשוט ואורגני.

10) כרובית

לוקח בממוצע 50 עד 80 ימים לגדל כרובית. בדומה למצליבים אחרים, יש לשתול יבול זה באדמה כמעט 10 שבועות לפני הכפור הראשון לקציר חורף בריא. אתה יכול לשמור על בריאות יבול Brassica במזג האוויר הקר הזה על ידי פינוי פסולת צמחים מגינת הירק בחורף שלך, זה גם יעזור להרחיק חרקים במהלך החורף.

איך לגדל ורבנה לימון?

8 דברים חשובים לעשות בגן הירק באפריל