10 ירקות מיניאטוריים לגידול בעציצים

הידעתם שירקות מיניאטוריים אינם דורשים טיפול מיוחד? הם צריכים רק את מה שזנים רגילים אחרים צריכים: אדמה טובה, מספיק מים, חומרים מזינים ואור. ירקות מיניאטוריים או ננסיים הם לא רק חמודים, אלא שתילת גרסאות ננסיות יכולה לתת לך את החדר שאתה צריך כדי לגדל עוד ירקות.

ניתן לגדל ירקות רבים שגדלים באדמה בעציץ או במיכל. גינת הירק במיכל אידיאלית לחללים קטנים, למרפסות ויש לה גם יתרונות רבים. ניתן לשלוט בקלות בתנאי הגידול על ידי העברת הצמחים למקום חדש, גם לחות הקרקע טובה יותר מאשר באדמה. שלא לדבר על בעיות החלזונות והשבלולים שתתמודדו איתם בחוץ.

מצא להלן 10 ירקות מיניאטוריים לגידול בעציצים

1) שעועית ירוקה ננסית סגולה

נסה את מגוון השעועית הננסית הסגולה הזו עם מראה פאנקי. הוא גדל עד לגובה של 50 ס"מ וגדל מהר יותר משעועית אחרת. זרעים נובטים תוך 7-10 ימים ותהיה לך שעועית לקצור בעוד 10 שבועות. הקפידו להשתמש באדמת עציצים עשירה ומנוקזת היטב ובחרו מקום שטוף שמש. שעועית ננסית היא צמח קומפקטי שאין צורך לתקוע אותו כמו שעועית או אפונה.

2) פלפל מיניאטורי

הפלפלים המיניאטוריים האלה מתוקים להפליא, נהדרים בסלטים, על מגש ירקות, ממולאים בגבינת שמנת, או נאכלים בשלמותם. רוחבם כ-5 ס"מ על 3 ס"מ אורכם. ישנם זנים בצבע צהוב, אדום-כתום ושוקולד. בגודלו, הצמח יגדל לגובה של כ-35 ס"מ, אידיאלי למרפסת או גם בתוך הבית.

3) מיניאטורה ל'חציל

זן החצילים הקומפקטי לגידול הוא אידיאלי עבור מיכלים. הפירות השחורים המבריקים בגודל כדור טניס הם לא רק חמודים אלא גם טעימים. הצמח גדל לגובה של כ-45-60 ס"מ וזקוק למיקום חמים ושטוף שמש. אתה יכול לקצור את הפירות הסגלגלים היפים 60-65 ימים לאחר ההשתלה. חצילים לבנים זמינים עם פרי מתוק מאוד שמתאים למקומות קצרים בעונה והפרי מוכן תוך 72 ימים.

4) Le chou Kale nain

בהיותו יבול במזג אוויר קר, קייל או קייל הוא ירק החורף האמין והמזין ביותר. הם צמחים קטנים ויפים עם שפע של עלים צבעוניים, אידיאליים למוקפצים, סלטים ומיצים. למרות שמזג אוויר קר הוא העדפה של קייל, אתה יכול למעשה לגדל אותו בכל עונה. לקייל יש ערכים תזונתיים גבוהים להפליא והוא גם קל מאוד לגידול. זמן הגדילה מהשתלה ועד לקטיף הוא כ-55-65 ימים.

5) מיני סלק

מיני סלק נפלא כי אפשר להשתמש בכל הצמח. העלים הטריים והרכים טעימים להכנת סלטים טובים או מוקפצים. ניתן להשתמש בשורשים באותו אופן כמו סלק רגיל אך אין צורך לקצוץ אותם. צולים אותם שלמים או מרימים אותם, הם רכים וטעימים. סלק גדל היטב בעציצים ובמכלים, כולל אדניות. זה קל לגידול וניתן לזרוע אותו ישירות באדמה לחה ממרץ עד יולי. הקפידו לדלל את השתילים למרחק של כ-3-4 ס"מ זה מזה. לפיכך, יהיה לך סלק צבעוני יפה ממאי עד ספטמבר לקציר!

6) בייבי גזר

גזר תינוק קצר שורש גדל היטב בעציצים. לאחר זריעת הזרעים (לזרוע דק במרווחים של 2-3 ס"מ), הקפידו לשמור על לחות האדמה. חודשיים לאחר מכן, תוכלו לקצור את הגזר המתוק והקריספי! נסה את המגוון שנקרא 'באבטה'. ניתן לקצור בגובה 7-10 ס"מ. אם רוצים, אפשרו לו לגדול אך הקפידו לבחור את גודל העציץ המתאים. הגזרים התינוקיים האלה עשירים להפליא. אפשר גם להגיש אותם שלמים.

7) הכרוב המיניאטורי

כרוב הוא ירק סתיו, מה שאומר שהוא גדל בצורה הטובה ביותר בטמפרטורות הקרירות יותר של האביב והסתיו. הטמפרטורות הטובות ביותר הן 10 עד 22 מעלות צלזיוס כדי לגדל אותם. כרוב צריך הרבה מים ורוב הזנים יכולים לעמוד בכפור קל. אנו ממליצים על כרובים מיניאטוריים אלה עבור מיכלים גדולים במרפסת. אתה יכול לשתול אותם במרחק של 30-45 ס"מ זה מזה ולקצור ניצנים רכים של 400-800 גרם.

8) עגבניות מיניאטוריות

עגבניות שגדלו באזור הירק שלך ואלו שאתה קונה בסופרמרקטים הם שני עולמות זה מזה ואי אפשר להשוות אותם. קל מאוד לגדל עגבניות משלך. נסו את זן ה-Micro-Tom, צמח העגבניות הקטן ביותר בעולם, הוא גדל רק בגובה 10-18 ס"מ והוא פרודוקטיבי מאוד, צמח בגודל 15 ס"מ יכול להניב עד שני תריסר פירות. אתה יכול לגדל אותו בעציץ 10-15 ס"מ על אדן החלון. מה שעגבניות צריכות זה שמש, דשן, השקיה קבועה ולהיות שם כשהעגבניות מבשילות!

9) קישואים עגולים

קישואים מתפקדים היטב במיכלים. אפשר לשתול אותם בעציצי טרקוטה גדולים עם שני צמחים בעציץ אחד ולקטוף קישואים בגדלים יפים, פירות עגולים ירוקים כהים. הרגל השיחי שלו הופך אותו למתאים לשטחים קטנים או לגידול מיכלים. הם מושלמים למתכוני קישואים ממולאים מכיוון שהצורה אידיאלית.

10) קוקמלונים

למרות שלקמלונים הם לא הגרסה המיניאטורית של אבטיחים, הם עדיין קטנטנים וחמודים. יש להם טעם של מלפפון מעט חמצמץ, הם נקראים גם מלפפון מלון. מושלם לסלטים, סלסה או מרינדות. למרות שההתחלות די איטיות, הקימלונים גדלים עד 3 מ', אז הקפידו לספק סבכה או חוט כדי לקבל גפנים עדינות ויפות.

קטן אבל קשוח! מהם הירקות המיניאטוריים האהובים עליך?

איך לגדל עץ משמש מגרעין משמש

איך לגדל קימל מזרע