10 ירקות קלים לגידול כדי לגרום לילדים להתעניין

גינת ירק לגינה בה עם ילדיכם יכולה להיות חוויה מתגמלת לכל המעורבים והיא דרך מצוינת ליצור זיכרונות תוך כדי ללמד את ילדיכם מאיפה מגיע האוכל וכיבוד הטבע. אולי לא תזדקק להרבה מקום או זמן כדי לעשות זאת, אבל פעילות משפחתית פשוטה זו יכולה לעזור לעצב את בריאותו, ההרגלים והדאגה של ילדך לסביבה בעתיד.

אני מציע לכם רשימה של 10 צמחים שתוכלו לגדל עם ילדיכם בלי יותר מדי מאמץ או יותר מדי מקום.


1) צנוניות:

למרות שחלק מהילדים לא מאוד מתלהבים כשהם רואים צנוניות על הצלחות שלהם, זה מקום טוב להתחיל בו. אחד היתרונות של גידול צנוניות הוא שהוא עשוי לעודד את ילדיכם לרצות לאכול אותם. היתרון העיקרי של בחירת צנוניות, לעומת זאת, הוא שהם גדלים מהר מאוד. אתה יכול לעבור משתילת זרעים לקצירת הצנון שלך תוך 30 יום בלבד, וזה מהיר מאוד בעולם צמחי המזון. ילדיכם יוכלו גם לראות את הירקות גדלים במהירות מכיוון שהם דואגים להם לתקופת ההבשלה הקצרה הזו, מה שאמור לעזור להם לעניין אותם.

2) תרד:

תרד הוא עוד צמח מזון שגדל במהירות שקל לגדל עם ילדים. זה אפילו יכול לגדל במיכל בפטיו שלך, על אדן החלון או בגינה אנכית, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת עבור אנשים עם חצרות קטנות. זה גם ידוע שילדים לא תמיד שמחים לאכול תרד, אבל אם הם מגדלים אותו בעצמם, זה עשוי להשתנות. אם אתה לא חובב גדול של תרד, כמעט כל חסה קלה לגידול וניתן לגדל אותה גם במיכל או בגינה אנכית.

3) גזר:

גזר לא גדל מהר כמו צנוניות, אבל קל להפליא לטפל בהם, הם ירקות שהילדים שלך יכולים לראות גדלים, והם בדרך כלל אחד מהירקות שילדים מאוד אוהבים לאכול בלי להילחם יותר מדי. בנוסף, הם כל כך מגוונים במטבח, שאתה יודע שתשתמש בגזר במנות שלך.

4) סלרי:

סלרי הוא, אולי, צמח המזון הטוב ביותר לשימוש כהקדמה לגינון עבור ילדיכם. הסיבה לכך היא שהם באמת יכולים לראות הבדל מהיום הראשון. עכשיו, זה לא נכון אם אתה שותל זרעים, אבל זה אחד מהמזונות הרבים שאתה באמת יכול לראות גדל משאריות מטבח. בפעם הבאה שמתכון דורש סלרי, חותכים את כל הגבעולים בבת אחת תוך השארת כשני עד שלושה סנטימטרים מתחתית החבורה ללא פגע. הנח את תחתית צרור הסלרי שלך בקערת מים על אדן חלון המטבח שלך ואתה אמור להתחיל לראות כמות קטנה של צמיחת גבעול מרכזי מאוחר יותר במהלך היום. הילדים שלכם יוכלו לראות כמה סלרי גדל בכל יום עד שיצמחו לו שורשים מלמטה וזה הזמן לשתול אותו בגינה. אתה יכול להשתמש בעלים ובגבעולים כשהם גדלים, מה שהופך אותו גם לבחירה טובה לשמירה על עניין של ילדים בגינון לאורך זמן.

5) דלעות:

דלעות דורשות קצת יותר סבלנות מצנון או תרד, אבל הגפן גדל יחסית מהר, והאפשרות הזו מאוד כיפית. אחת הדרכים הטובות ביותר להכיר לילדים שלך גינון דלעת היא לשמור את הזרעים מדלעת ליל כל הקדושים שלך כדי לשתול באביב הבא כדי לגדל את הדלעות שלך לליל כל הקדושים הבא. גידול דלעות ליל כל הקדושים שלך הוא היתרון הגדול ביותר של אפשרות זו, אבל זה יכול גם לחסוך לך כסף זה ליל כל הקדושים ומציג לילדים שלך את היתרונות של זרעים.

6) עגבניות:

עגבניות נמצאות ברשימה זו מכיוון שקל כל כך לגדל אותן באדמה או במיכלים במרפסת שלך.

בנוסף, אתה יכול להתחיל מצמחים שכבר בגודל מספיק טוב כדי שהילדים שלך לא יצטרכו לחכות כל כך הרבה זמן כדי להתחיל לראות את העגבניות הראשונות.

עגבניות שרי הן בחירה מצוינת לקטיף בידיים קטנות וכיף לתת להן לאכול אותן ישר מהגינה, רק וודאו שגידלתם אותן באופן אורגני ושטפו אותן.

7) לבנדר:

לבנדר אולי נראה כמו בחירה מוזרה לגינה של ילד, אבל עשב תיבול יפה זה כיף וקל לגידול. זה גם מושך מאביקים, כולל פרפרים, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת עבור גן פרפרים. החלק הטוב ביותר בגידול לבנדר עם ילדים הוא שאתה יכול ללמד אותם את מספר השימושים שיכולים להיות לצמחים מסוימים. לדוגמה, לאחר קצירת פרחי לבנדר, ניתן לאפות אותם או להשתמש בהם בסלטים, או לייבש אותם עבור תה ופרויקטים של יצירה, כגון הכנת שקיות תה, כריות או סבון.

8) בזיליקום:

בזיליקום הוא עוד צמח קל לגידול שכיף לגדל עם ילדים. הם עשויים לקצור את העלים לשימוש במרקים, סלטים ורטבים, מה שעשוי להגביר את העניין שלהם באומנויות הקולינריה. כבונוס נוסף, תוכלו אפילו לאכול את הפרחים, כך שכאשר הצמח מגיע לסוף מחזור חייו, תוכלו ליהנות מהפרחים עם ילדיכם.

9) חמניות:

ילדים אוהבים חמניות וזו סיבה מספקת להוסיף אותם לגינה שלכם. כשהם נובטים תוך כשבוע, ילדים יכולים להתחיל לצפות בצמיחת יריות די זמן קצר לאחר השתילה, וזה טוב לטווחי קשב קצרים.

בהתאם למגוון שתבחרו, הילדים שלכם יוכלו לצפות בהם ביראת כבוד כשהם גדלים מהם, אחר כך גבוהים מכם, ואז גבוהים מהגדר כדי להשתלט על שאר הגינה. אספו את הזרעים וייבשו אותם לחטיפי זרעי חמניות, או שתוכלו לפזר אותם ברחבי הגינה או להוסיף אותם לבית הציפורים שלכם כדי למשוך ציפורים לגינה שלכם.

בונוס נוסף זה מאפשר לך ללכת מעבר ללמד אותם ולגרום להם להתעניין בגינון כדי לכלול גם עידוד חיבור עם הטבע וחיות הבר עם כמה ציפורים בצד!

10) חששות:

אנחנו מסיימים את הרשימה עם ציפורני חתול, הם קלים לגידול, יכולים לעמוד בטיפול גס בידיים קטנות ולמשוך פרפרים ודבורים לגינה שלך. הם גם מספקים הדברה לצמחי מזון, אז אולי כדאי לשתול ציפורני חתול סביב גבול הגינה שלך. זנים מסוימים הם אפילו אכילים, אז אם אתה חושב שזה יכול להיות כיף לאכול פרחים עם הילדים שלך, חפש את אחד הזנים האכילים לשתול בגינה שלך.

אל תהססו לספר לנו אילו צמחים משפיעים על ילדיכם!

15 זרעי ירקות לזרוע בינואר או פברואר

איך לגדל אננס מהפרי?