10 ירקות קלים לגידול מזרע למתחילים

האם אתה חולם לקצור ירקות ביתי בעצמך אבל לא יודע מאיפה להתחיל? תוהים אילו ירקות קל לגדל מזרעים? אתה רוצה לגדל את הירקות שלך בעציצים או בגינה שלך, הירקות מתאימים לחללים בכל הגדלים. גידול ירקות משלך אינו דבר מסובך. בדוק מבט מהיר על 10 הירקות המובילים שקל לגדל מזרע והתחל לזרוע עוד היום.

1) סלט

עלים טריים ופריכים עם מגוון פנטסטי של מרקמים וטעמים. נסה לזרוע את הסלטים שלך בחודשי הקיץ ותחתוך עלים טריים לכריכים שלך 3 שבועות לאחר מכן! והכי חשוב, הם ימשיכו לגדול כך שתוכל לקצור אותם שוב ושוב.

2) בצל אביב וצנוניות

שניהם כל כך קלים ומהירים בו זמנית שלא יכולנו להתאפק מלמקם אותם יחד! הכינו את הסלטים שלכם עם בצל אביבי טרי וצנוניות. בצל אביב וצנונית הם ירקות שקל לגדל אותם במיכלים, או שאתה יכול לזרוע אותם ישירות במשטח הירקות במשך כל הקיץ לרצף של קטיף פריך וצבעוני.

3) תפוחי אדמה

יבול ממש כיף לגדל! לשתול תפוחי אדמה בסוף פברואר ומרץ במיכלים שמלאים רק בחלקם בקומפוסט. כאשר נבטים ירוקים מתחילים להופיע מעל הקרקע, פשוט כסו אותם בקומפוסט נוסף. חזור על זה עד שהמיכל מלא, ואתה רק צריך לזכור להשקות אותם! הכיף מגיע בסוף העונה, 10 עד 20 שבועות לאחר מכן, כשהעלווה מתחילה לנבוט ולגווע בחזרה. משוך את הצמח וחופר באדמה כדי לאסוף תפוחי אדמה שגדלים בבית משלך. תפוחי אדמה הם ירק כל כך קל לגידול בבית!

4) אפונה

אפונה אוהבת לגדול במזג אוויר מעט קריר יותר. זרעו אותם ישירות באדמה ממרץ עד יוני ותצפו לטעם המתוק המדהים של אפונה טרייה מיוני עד אוגוסט. כל מה שהם צריכים זה תמיכה עבור הגבעולים שלהם, רק להקים חוט או רשת בין התומכים בכל קצה של השורה. תתפלאו עד כמה אפונה טרייה טעימה וככל שתבחרו בה שוב בתור ירקות לגידול בגינה שלכם!

5) מנטה

ובכן, אם אתה מגדל תפוחי אדמה ואפונה, אז אתה יכול גם לגדל את עשבי התיבול! הנענע כל כך נמרצת שהיא תגדל כמעט בכל אדמה לחה, ולכן עדיף לשמור אותה בעציץ כדי למנוע ממנה להתפשט רחוק מדי ולגדול. השתמש בו טרי או שאתה יכול להקפיא אותו בקוביות קרח לשימוש מאוחר יותר.

6) שעועית

שום דבר לא יכול להיות פשוט יותר! זרעו את השעועית שלכם באביב באמבטיות קומפוסט קטנות בגודל 7.5 ס"מ ותוך מספר שבועות הפולים הצומחים במהירות אלו יהיו צמחים חזקים שניתן לשתול בגינה. אם זה נראה כמו עבודה רבה מדי, זרעו אותם ישירות לתוך האדמה. צפו בדבורים מאביקות את הפרחים היפים שלהן, ולפני שאתם יודעים זאת, תקצרו יבול כבד של שעועית טרייה מיוני, עם טעם שיבייש את שעועית הסופרמרקט.

7) שעועית ירוקה

כמעט פשוט כמו שעועית רחבה ואתה יכול לזרוע אותם באותו אופן. שעועית ירוקה היא מטפסים, נותנת להם הרבה מקום ועוזרת לצמחים על ידי הכשרתם על חוטים או מסגרת תמיכה. השקה אותם היטב והם יתגמלו אותך באספקה ​​קבועה לאורך כל הקיץ. קטיף קבוע הוא חיוני אבל זו לא תהיה בעיה כל עוד הם טעימים כל כך! אם חסר לך מקום, למה שלא תנסה את שעועית הבוש.

8) בצל ושום (אלקס)

גידולים אלה הם כמעט ללא תחזוקה והם באמת ירקות שקל מאוד לגדל! כל שעליך לעשות הוא לשתול פקעות בצל ושיני שום בודדות באדמה מנוקזת היטב באביב או בסתיו ולתת להן לגדול. בסוף הקיץ, כשהעלווה מצהיבה ונעלמת, אפשר להרים אותם ולייבש אותם בשמש לפני אחסונם. מה יכול להיות קל יותר?

9) עגבניות

צמחי עגבניות כל כך מהירים לגידול שכמעט אפשר לראות אותם מגדלים עגבניות הם הירקות האידיאליים לילדים להתחיל לגדל. בחרו זן שניתן לשתול בסלסילות תלויות ובעציצים לחלון. זנים מסוימים אינם דורשים תחזוקה, אז אתה רק צריך להשקות אותם. אם אתה לא מרגיש מספיק בטוח לגדל אותם מזרעים, קנה את הצמחים מהמשתלות.

10) סלק

לשורש קל לגידול, נסה סלק. משמש לעתים קרובות בסלטים אך גם טעים כאשר אוכלים אותו חם ומבושל טרי כירק. ניתן לזרוע סלק ישירות באדמה לחה ממרץ עד יולי. כשהם גדלים, האריכו את השתילים במרחק של כ-5 ס"מ זה מזה. ממאי עד ספטמבר, אתה יכול לקטוף סלק צבעוני ועסיסי משלך.

איך לגדל כרוב סאבוי או כרוב פונטוז מזרע

6 הירקות הרווחיים ביותר לגידול בגינה שלך