10 ירקות רב שנתיים לאקלים קר

הליכון בצל מצרי

כולם אוהבים ירקות טריים מהגינה, אבל כמות העבודה הנדרשת לתחזוקת גינת ירק הרבה פחות מושכת. ירקות רב-שנתיים צוברים פופולריות כחלופה תחזוקה נמוכה יותר לגידולים חד-שנתיים קונבנציונליים. ניתן לשתול ירקות רב-שנתיים פעם אחת וליהנות מהבציר במשך שנים רבות.

זה לא מושג חדש, חלקים רבים בעולם תלויים בירקות רב-שנתיים, כמו קסאווה ותרו, שחיים שנים רבות וניתן לטפח אותם ולקטוף אותם ביד. צמחים חד-שנתיים צפוניים רבים גדלים כצמחים רב-שנתיים באקלים דרומי חם. ובכל זאת, ישנם ירקות רב-שנתיים רבים שגדלים היטב באקלים קר יותר.

יתרונות ונזקים של ירקות רב שנתיים

צמחים רב שנתיים צומחים מחדש ממערכות השורשים הקיימות שלהם כאשר התנאים הנכונים נכונים כך שצמחים יכולים להתחיל לצמוח הרבה יותר מוקדם ומהיר יותר מהצמחים החד-שנתיים אשר חייבים להתחיל מזרע בכל שנה. יש הטוענים שגידולים רב-שנתיים עמידים יותר למחלות, מזיקים ובצורת מאשר גידולים חד-שנתיים מכיוון שהם נועדו לשרוד שנה אחר שנה.

לירקות רב-שנתיים יש תפוקות גבוהות כאשר הם גדלים בתנאים הנכונים. למעשה, כמה צמחים רב שנתיים גדלים כל כך טוב שצריך לקצור אותם לעתים קרובות כדי למנוע מהם להיות פולשניים מדי.

בנוסף למילוי הסל שלך בגידולים מדי שנה, גידולים רב שנתיים יכולים להועיל לגינה שלך בטווח הארוך. לירק רב שנתיים יש מערכות שורשים ארוכות חיים המונעות שחיקת קרקע, תוך שיפור החומר האורגני בקרקע.

החסרונות כוללים את הזמן שלוקח לצמחים להתבסס, מזיקים או מחלות כאשר היבולים נשארים במקום אחד, ופוטנציאל הפלישה של צמחים רב שנתיים מסוימים. גננים רבים בוחרים לגדל צמחים רב שנתיים כדי להשלים את הגידולים השנתיים שלהם.

רשימה של 10 ירקות רב שנתיים לאקלים קר

1. אספרגוס

אספרגוס (Asparagus officinalis) הוא ירק רב שנתי המוכר מאוד לגננים. קל למצוא מתכונים למיצוי כל האספרגוס הטרי שלך וזו בחירה מצוינת לאקלים קר, עם זנים עמידים. האספרגוס מעדיף אקלים קריר יותר ועמיד בפני קיץ דרומי ארוך וחם.
לאספרגוס לוקח כמה שנים להתבסס לפני שניתן לקצור אותו, אך לאחר היווצרותו הוא יישאר פרודוקטיבי למשך כ-15 עד 20 שנה, לכן חשוב לבחור את הזן הטוב ביותר לאזור שלך ולטעמך.

ריבס רב שנתי

2. ריבס

ריבס (Rheum rhabarbarum) הוא עוד רב שנתי מוכר הנפוץ להוספת טוויסט טארט למתכונים מתוקים, אך ניתן להשתמש בו במגוון רחב של מנות ומשקאות. ריבס הוא צמח רב שנתי אידיאלי מכיוון שהוא קל לגידול, די סובל לבצורת ופרודוקטיבי מאוד. לקבלת הטעם הטוב ביותר, קצור ריבס ממאי עד תחילת יולי.
רוב האנשים נמנעים מאכילת עלי ריבס מכיוון שהם חושבים שהם עשירים מדי בחומצה אוקסלית, אם כי הכמות בפועל דומה לגזר ונמוכה מפטרוזיליה. אם תחליטו לא לאכול את העלים, הם בסדר גמור בקומפוסט או לשימוש כחיפוי.
לצמחי ריבס יש גם ערך נוי עם העלים הגדולים, המבריקים בעלי הצורה הייחודית שלהם.

3. צרור בצל

בצל צרור רב שנתי (Allium fistulosum) קל לגידול וניתן לקצור אותם כל הקיץ. הם גדלים במהירות מזרעים ומתחילים לנבוט בתחילת האביב כאשר הם נטועים בסתיו. אתה יכול לחסוך הרבה כסף ובזבוז מזון אם תגדל צרור בצל משלך.

הליכון בצל מצרי

4. בצל מצרי מהלך

בצל מצרי מהלך (Allium proliferum) או בצל נצחי מובחנים מבצלים אחרים על ידי גידול נורות קטנות הנקראות "בולבלות" בחלק העליון של הגבעול וכן מתחת לאדמה. הצמח מקבל את שמו מהאופן שבו הגבעולים מתכופפים תחת משקל הבועות שלא נקטפו כדי להתחיל צמחים חדשים בקרבת מקום. בצל מצרי גדל כל כך טוב שהם יכלו "ללכת" בכל הגן.
אוהבי הבצל ייהנו מאוד משתילת בצלים מצריים מכיוון שהם ניתנים לקטיף לאורך כל עונת הגידול, בניגוד לבצל חד שנתי שנקטף בסוף הקיץ ונוטה לנבוט לפני הקטיף הבא. ניתן לקטוף את עלי הבצל ההולכים באביב, כאשר הנורות העליונות מתחילות באמצע הקיץ ונורות תת-קרקעיות בסוף הקיץ או הסתיו. את הנורות אפשר לאכול טריות או מיובשות.

5. רגל האווז הבון-אנרי

כף הרגל של בון הנרי (Chenopodium bonus-henricus) הופכת פופולרית יותר ויותר באקלים קר כירק ירוק עלים רב שנתי. רבעי הטלה של בון הנרי הוא קרוב משפחה של תרד ובעל טעם דומה, אם כי מריר יותר. נצרים חדשים הם מעדן ומשמשים כתחליף לאספרגוס.
את העלים ניתן לקצור ולבשל כמו תרד ובעלי טעם עשיר, עמוק ומזין. בניגוד לתרד, מדובר בצמח רב שנתי עם שורשים חזקים וחסונים. כף הרגל מופיעה מוקדם מאוד באביב, בדרך כלל כאשר שן הארי והסרפדים מתעוררים, מה שהופך אותו לאחד הירוקים הראשונים של העונה. הם יפרחו כשהעונה תתחמם, אבל החדשות הטובות הן שניתן לקצור ולבשל את הפרחים הצעירים וגם טעמם נהדר.

6. משמאל

הוסטה הוא צמח רב שנתי אכיל מצוין, הוא כמעט בלתי ניתן להריסה וכל הצמח אכיל, החל מנצרים ועד עלים ועד פרחים. הטעם מתואר כהכלאה בין חסה לאספרגוס. הוסטות היו פופולריות במשך מאות שנים ביפן, שם הן נמכרות בסופרמרקטים או נקצרות פרא באזורים הרריים. הנבטים החדשים הרכים נחשבים לחלק הטעים ביותר, אם כי אוכלים גם עלים חדשים קטנים. הוסטות מולבנות, שגדלות בחושך, פופולריות במיוחד.

7. חזרת

חזרת יכולה להישמר במקרר לכמה חודשים אך מתחילה לאבד מכוחה לאחר מספר שבועות בלבד. חובבי חזרת מושבעים קונים שורשים טריים ומגררים אותם לפי הצורך. אפילו טוב יותר, גננים יכולים לגדל צמחי חזרת (Armoracia rusticana) עם מעט מאמץ.
חזרת היא צמח רב שנתי, אם כי יש אומרים שכדאי לקצור לאחר שנה לקבלת הטעם והמרקם הטובים ביותר. אפשר לגדל צמחים מיחורי שורשים, וכשמגיע הזמן לקצור את השורשים, אפשר להציל חלקים מהשורש כדי לגדל את הצמחים של השנה הבאה. יש לקצור שורשים כאשר הצמחים רדומים בתחילת האביב או הסתיו. שורשים נוספים ניתן לאחסן במקרר או במקפיא או להשאיר באדמה לקציר האביב.

8. ארטישוק ירושלמי

ארטישוק ירושלמי (Helianthus tuberosus) ידוע בפקעות המתוקות בעלות הטעם האגוזי, שהופכות לקרם כמו תפוחי אדמה קטנים בבישול. הצמח כולו אכיל, אבל כנראה שתצליחו למצוא מתכונים לפקעות רק בגלל כל ההייפ סביבן.
בשנים האחרונות צמח זה רכש שם נפוץ נוסף: הארטישוק הירושלמי. אכילה מרובה של פקעות עלולה לגרום לבעיות במערכת העיכול אצל אנשים מסוימים עקב רמות גבוהות של אינולין, שהוא סיב בלתי ניתן לעיכול. פקעת בודדת מכילה אינולין בשווי של יותר מיממה, אם כי ישנן שיטות להפוך את הארטישוק הירושלמי לעיכול יותר. צמחי ארטישוק ירושלמי מתרבים במהירות ויכולים להפוך לפולשים, מה שיכול להיות דבר טוב אם אתה או החברים שלך יכולים לאכול אותם ללא אי נוחות, אבל זה יהפוך לבעיה אם תשנה את דעתך לגבי גידולם.

9. גליצין פקעת

מחפשים ירק שורש רב שנתי שלא יעשה לכם קלקול קיבה? ויסטריה פקעת (Apios americana) יכולה להיות החבר הכי טוב החדש שלך. ויסטריה פקעתית, הנקראת גם אפיוס או שעועית פרא, היא גפן פורחת רב-שנתית שמקורה בצפון אמריקה, הפופולרית בזכות הפקעות שלה שנראות וטעימות כמו תפוחי אדמה קטנים. גם הפרחים, השעועית, הנבטים והעלים אכילים עם טעם קל של שעועית. גם הפרחים הייחודיים והריחניים מוסיפים עניין לגינה.
הפקעות צומחות לאורך מערכת השורשים כמו חרוזים על חוט, לפעמים אפילו כמה מטרים מהצמח. ניתן לקצור אותם בכל עת אך ייקח לפחות שנתיים להגיע לגודל מתאים לבישול. הגפנים עלולות להפוך לפולשניות אם נותנים להן לצמוח על צמחים אחרים והן יכולות לגדול כ-3 מ' בשנה.

ארטישוק רב שנתי

10. ארטישוק

ארטישוק (Cynara cardunculus var. Scolymus) גדלים כצמחים רב שנתיים באזורים חמים וכצמחים חד שנתיים באזורים קרים. עם טכניקות חורף נכונות, גננים באזורים קרים יכולים לגדל ארטישוק גם כצמחים רב שנתיים. זני עונה קצרים יותר כמו 'Green Globe' ו'Imperial Star' הם הטובים ביותר לאקלים צפוני.
מכיוון שלארטישוק בדרך כלל מחיר גבוה בחנויות מכולת (בעונה, כל אחד עולה בסביבות 1-2 דולר), לא יזיק לנסות לגדל חלק בעצמך.

ישנם ירקות רב-שנתיים אכילים רבים אחרים שגדלים באקלים קר. חלקם קשה למצוא אבל שווה לנסות אם אתה רוצה להרחיב את רפרטואר הירקות הרב שנתי שלך.

רשימה של צמחים רב שנתיים אחרים עמידים בפני קור שכדאי לגלות:

– קיכלי שרך יען
– חומצה מהגן
– גרגיר הנחלים
– קראמבה ימית או כרוב ים
– לוב

מה לשתול באמצע הקיץ לקציר סתיו

10 ירקות בעלי תשואה גבוהה ורווחיים מאוד לגידול