10 ירקות שאתה יכול לגדל מהר

כאשר אתה פותח גן מאכל, זה יכול להיראות מרתיע לתהות כמה זמן ייקח עד שהפירות והירקות הרבים שתשתול יגדלו ולבסוף יהיו אכילים. אבטיח, עגבניות וצ'ילי ופלפלים למשל ידועים כבעלי זמני גידול ארוכים יחסית.

לכן, אני תמיד ממליץ לגננים חדשים להתחיל בשתילת הרבה ירקות שגדלים במהירות שהם יכולים לקצור ולצרוך מהר מאוד כדי לתת לעצמם מוטיבציה ראשונה חשובה. התחל לגדל צמחים אלה בתחילת עונת הגידול. לאחר מכן, הירקות הללו יהיו ניתנים לקציר תוך 8 שבועות מרגע השתילה! למעשה, אתה זורע כמה זרעים כל שבועיים כדי לקבל קציר מתמשך.

1) ארוגולה, ירק ירוק פופולרי שגדל במהירות

ארוגולה גדלה היטב באדנית קטנה לצריכה מהירה וטעימה. הירק הירוק הזה גדל בפופולריות כבר 20 שנה ומסיבה טובה. לארוגולה טעם נהדר ומעט מפולפל והיא פופולרית בסלטים או כחלופה לבזיליקום.
ארוגולה, רקטת גידול אמיתית, קיבלה את שמה בגלל המהירות שבה היא גדלה. זורעים את הזרעים ישירות לתוך האדמה ופשוט חותכים את העלים כשהם גדולים מספיק. אם אתה ממשיך לגדל אותו במהלך חודשי הקיץ, נסה לגדל אותו במיקום מוצל יותר כדי שתוכל למנוע ממנו לפרוח מהר מדי.

2) בוק צ'וי או כרוב סיני

בוק צ'וי הוא ירק ירוק אסייתי פופולרי, הוא גדל במהירות עבור קציר מהיר.
ישנם מספר סוגים של ירקות אסייתיים כולל בוק צ'וי, יו צ'וי וצ'וי סאם שהם כנראה הנפוצים ביותר. לעתים קרובות הזרעים נמכרים בתערובת "אסייתית" וניתן לשתול את כולם ישירות באדמה בתחילת האביב או בסוף הקיץ עבור גן הסתיו. קוטפים עלים בנפרד, או חותכים צמחים שלמים, במיוחד כאשר הם גדלים בגוש כמו עם בוק צ'וי.

3) ברוקולי ראב או רפיני לטעם ברוקולי מהיר

ברוקולי רייב הוא ירק ירוק שגדל במהירות.
זה נקרא גם ברוקולי רבי או רפיני, בעוד שהוא נראה כמו ברוקולי, הוא למעשה קרוב יותר לפת. הטריק עם ברוקולי rabe הוא לקצור את אשכולות הפרחים ברגע שהם מופיעים כי הם ייפתחו במהירות לפריחה. אני ממליץ לקצור כל יומיים. העלים הרכים גם אכילים וטעמם הרבה יותר טוב אם נקטפים צעירים.

4) כרוב סיני, כרוב פקין או פ-צאי

כרוב סיני הוא ירק ירוק פופולרי.
כרוב סיני יוצר ראשים טעימים שניתן לקצור תוך מספר שבועות. הוא גם רגיש לחום, אז תן לו קצת צל אם אתה מנסה לגדל אותו במהלך הקיץ, אחרת תהנה מסלטים טריים במהלך האביב והסתיו. כרוב סיני לא משתיל היטב, אז השתמש בעציץ כבול או מתנע זרעים מתכלה אחר אם מתחילים את הזרעים בתוך הבית.

5) גרגיר הנחלים הוא ירק ירוק קטן פופולרי

גרגיר הנחלים הוא ירק ירוק קטן שקל לגדל אותו.
גרגיר הנחלים הוא עוד ירק ירוק ייחודי שהופך לפופולרי יותר ויותר בשל הטעם המפולפל וקלות הגידול. לעתים קרובות הוא גדל לאורך כל החורף. זורעים את הזרעים ישירות בחוץ וקצור ברגע שהעלים גדולים מספיק (כ-5 ס"מ). אתה יכול לזרוע ברצף כל שבוע לקציר מתמשך, אבל כשמזג ​​האוויר נעשה חם מדי, אתה עלול לגלות שהטעם המפולפל הופך חזק מדי.

6) קייל הוא לא רק נוי

קייל הוא ירק דקורטיבי אבל הוא גם טעים.
קייל הוא אחד הצמחים העמידים ביותר לקור ברשימה זו ובאזורי גינון מסוימים ניתן לגדל אותו כמעט כל השנה. קל להתחיל את הקייל ישר בחוץ אבל יצטרך הרבה מים מכיוון שהיובש יהפוך את הטעם למריר יותר. ישנם זנים רבים של כרוב וחלקם דקורטיביים יותר מאחרים. קצור עלים חיצוניים ותוכל להמשיך לתת לצמח לייצר במשך מספר שבועות.

7) Mesclun – תערובת צבעונית של חסה וסלטים קטנים

Mesclun היא תערובת של מספר ירקות ירוקים ולעתים נמכרת כמיסטיקנזה. אני אוהבת לשתול תערובות מסקלון וליהנות מהתחושה הייחודית והמגוונת של מגוון הירוקים המופיעים בגינה. ניתן לשתול תערובות Mesclun בחלק מהגינה או במיכל פשוט. לקצור לפי הצורך ולשתול זרעים חדשים כל 10-14 ימים לקציר מתמשך.


8) עלי חרדל

בדרך כלל מגדלים חרדל עבור הזרעים ועבור העלים.
חרדל הוא עוד ירק ירוק שצריך לשמור עליו לח מכיוון שהוא יכול להתייבש בקלות. כמו חסות וירקות אחרים, הוא רגיש לחום והוא נעשה בתחילת האביב ואחרי אמצע הקיץ, או כאשר ניתן צל מספיק בתקופות החמות ביותר של השנה.

9) צנוניות הן ירקות צבעוניים שגדלים במהירות
שתילי צנון יופיעו במהירות.
באמת אחד הירקות המהירים ביותר לגדל בגינה שלך, אתה בהחלט צריך לנסות לגדל צנוניות באזור הירק שלך. הם נהדרים לילדים בשל הצמיחה המהירה והצבעים הבהירים שלהם. נסו לשתול צנוניות בצורות וצבעים רבים ובטעמים ייחודיים.

10) הלפת גדלה במהירות

הלפת אידיאלית כירק הגדל במהירות בגינה.
לפת היא ירק מיושן שמציע יבול נהדר לגנן הביתי שמתחיל את דרכו בבית. אפשר לאכול גם את העלים וגם את השורשים, אבל לא כל הזנים מצטיינים בשני האזורים בו זמנית. לפת היא אחד הצמחים הפחות בררנים ברשימה זו בכל הנוגע לתנאי טמפרטורה ונשתלים לאורך כל עונת הגידול באזורי גינון רבים. בחר שורשים כשהם רכים ובקוטר של כ-5 ס"מ ואז קצור את העלים כשהם צעירים ורכים.

רבים מהירקות הללו הם צמחי העונה הקרירה, כך שתמצאו אותם פחות בחודשי הקיץ החמים יותר, תגלו שגם צמחים מסוימים כמו ברוקולי וכרוב יהיו נדירים. אני בדרך כלל מגדל את שאר הירקות כמו עגבניות וקישואים בקיץ ומתחיל שוב עם צמחי העונה הקרירים בסתיו. אזורים קרירים יותר יכולים לגדל כל דבר כל השנה. אני מעודד את כל הגננים, אבל במיוחד חדשים, להוסיף כמה מהירקות הגדלים במהירות לגנים שלהם. התוצאות כל כך מהירות שהן מעודדות מאוד כאשר חום הקיץ מתחיל להיכנס והעשבים שוטים הולכים וגדלים. ואם אתה מנסה לעשות קצת גינון, נסה כמה מאלה. אתה צריך רק 8 שבועות!

מה לעשות בגן הירק בדצמבר

איך לגדל אורגנו מזרעים