10 ירקות שגדלים היטב גם כשחם מאוד

הקיץ יכול להיחשב לעונת גינון, אבל עבור ירקות מסוימים, אמצע הקיץ פשוט חם מדי. ירקות כמו ברוקולי, תרד וחסה, כמו גם עשבי תיבול כמו כוסברה ופטרוזיליה, אוהבים את הימים הקרירים והקצרים של האביב והסתיו. באמצע הקיץ, ירקות העונה הקרירה מפסיקים לייצר היטב או שהם מייצרים פרחים והופכים למרים.
עם זאת, כמה מהירקות האהובים עליכם מסתדרים היטב בחום גבוה ואם עוד לא שתלתם אותם, זה לא מאוחר מדי!

הירקות הטובים ביותר שגדלים כשחם מאוד מאוד:

בטטות:

בטטה אוהבת מזג אוויר חם אך דורשת עונת גידול ארוכה. גפני בטטה יוצרים כיסויי קרקע מצוינים. אתה יכול אפילו לגדל אותם במיטות המעוצבות הרגילות שלך. בחום הם ייצרו גפנים ארוכות, אז הקפידו לתת להם הרבה מקום בגינה! אם הגפנים צומחות "מחוץ לתחום", פשוט חתוך את הקצוות או גלגל אותם בערוגות כדי להכיל אותם.

גידול בטטות משלך יכול לתת לך גישה למגוון רחב יותר ממה שתמצא במכולת. חלקם דמויי עמילן, בעוד שאחרים מתוקים מאוד, וה"מוצר המוגמר" מגיע בצבעים רבים כולל כתום, לבן ואפילו סגול.

הפלפלים:

ניתן להציע זנים מסוימים של פלפלים למכירה עד יולי. פלפלים משגשגים בטמפרטורות חמות ורק כמה צמחים יכולים לייצר שפע מפתיע של פלפלים המושלם לתוספות פיצה או סלסה תוצרת בית. שני צמחים בלבד יתנו לך מספיק פלפלים לכל דבר שתצטרך. אלו הם כמה מהירקות הקלים ביותר לגידול.

החמניות:

אידיאלי עבור מאביקים, פרחים מדהימים אלה מגיעים בכל הצורות והגדלים וגדלים היטב בחום. עבור פרחים, אתה יכול למצוא זנים צבעוניים כמו 'שמש ערב' המייצרים מספר ראשים. כדי שניתן יהיה לאכול גרעיני חמניות, שתלו חמנייה "ממותה". הצמחים המרשימים מגיעים לפעמים לגובה של 3 מ' ומייצרים טונות של זרעים. אם אתה לא רוצה לאכול את הזרעים, השאר את הצמחים בגינה כדי למשוך ציפורים.

קישואים ודלעת קיץ:

קישואים ודלעת קיץ הם מהצמחים היצרניים ביותר שתוכלו לגדל והם אוהבים מזג אוויר חם. זרעו כמה צמחים בכל פעם, אחת לכמה שבועות במהלך הקיץ, כדי לא להיות מוצף בקציר. קציר כשהפירות עדיין קטנים לקבלת הטעם הטוב ביותר.

מנגולד שוויצרי:

ירוקים רבים יראו ויהפכו מרירים כשיגיע מזג אוויר חם, אבל מנגולד לא יראה. את הירק הירוק המתוק הזה אפשר לקצור קטן לשימוש בסלטים, לאכול מוקפץ קלות או להשתמש במקום תרד במספר מנות. לצבע נוסף, בחר במנגולד שוויצרי 'קשת' בעל עלים ירוקים כהים וגבעולים אדומים, ורודים, לבנים, צהובים וכתום.

במיה:

במיה היא אחד מאותם ירקות שאנשים אוהבים או שונאים. אם אתה חובב במיה, זו בחירה מצוינת כשהטמפרטורות עולות. ניתן לזרוע אותו ישירות עד יולי והוא אידיאלי להכנת קלאסיקות כמו במיה מטוגנת או הוספת מרקים ותבשילים משלך. קוטפים את התרמילים כאשר אורכם אינו עולה על 9 ס"מ.

שעועית ירוקה :

שעועית ירוקה סובלת היטב חום והיא מתבגרת במהירות, מה שהופך אותה לאידיאלית לשתילות עוקבות. זנים כמו 'Royalty Purple Pod' הם מהנים, במיוחד אם יש לך ילדים קטנים. אם חסר לכם מקום, חפשו זנים מטפסים לזרוע ישירות בגינה. לכיסוי קרקע אכיל, או לכיסוי סבכה, לשתול זני שעועית מוט.

החצילים:

אם אתה אוהב קוויאר חצילים, הוספת כמה צמחים לגינה שלך עשויה להיות בחירה מצוינת. חצילים הם למעשה הרבה יותר פרודוקטיביים במזג אוויר חם והם קלים להפליא לגידול. לספק להם שמש מלאה וגם הרבה מים.

המלפפונים:

מלפפונים קרירים ומרעננים לאכילה ביום קיץ חם, ולמרבה המזל לצמחים לא אכפת מהחום. שתלו מלפפונים בגינה שלכם כדי לאכול אותם טריים או כדי להכין חמוצים משלכם. ישנם זנים מטפסים המושלמים לגינון מיכל וזנים שיכסו סורג או תמיכה.

התירס :

תירס הוא אחד הצמחים הטובים ביותר להתמודד עם מזג אוויר חם ויבש. במשך אלפי שנים, זה היה מזון בסיסי עבור תרבויות אינדיאניות רבות אפילו במקומות כמו המדבר בדרום מערב. לשתול בריבועים גדולים מספיק כדי להבטיח האבקה צולבת על ידי הרוח, או לשתול כמה שורות אחת ליד השנייה. להנאה נוספת, גדל זן "פופקורן". (יש לו אותן דרישות גידול כמו תירס, אבל תקצור מאוחר יותר.)

זה שמאוד חם לא אומר שצריך להפסיק לשתול. נסה לגדל כמה מהירקות אוהבי החום האלה כדי להאריך את עונת הקציר שלך.

9 ירקות לזרוע בחורף לקציר מוקדם באביב

מה לשתול באמצע הקיץ לקציר סתיו