10 סודות לגידול תותים בגינה שלך

מי לא אוהב תותים? ואיזה תענוג להתעורר בבוקר לקטוף חופן מהתותים שלך מהגינה וליהנות מהם עם ארוחת הבוקר שלך.

השאירו את האשמה של עוד אריזת פלסטיק מאחור ואמץ את השמחה שבגידול פירות משלכם עם הטיפים והטריקים האלה לגידול תותים משלכם בבית.

תותים גדלים בצורה הטובה ביותר כאשר הטמפרטורות נעות בין 10 ל-20 מעלות צלזיוס. שתילים הם הדרך המשתלמת ביותר לקנות תותים, ותוכלו גם למצוא מבחר רחב יותר של זנים בדרך זו. שותלים בהמשך העונה, קונים שתילים מהמשתלות, הם כבר יהיו הרבה יותר מבוססים. במרכזי גינון תמצאו צמחים למכירה כמעט בכל ימות השנה.

1. קנו צמחי תות מאושרים ללא וירוסים

צמחים בריאים מייצרים את הפירות הטעימים ביותר, ותותים רגישים לווירוסים מגעילים. סיבוב המיטות הוא דרך נוספת להפחית את הסיכון הזה. הימנע משתילת התותים שלך בערוגות שבהן גדלו לאחרונה תפוחי אדמה, עגבניות, כספיקים או חצילים.

2. ספקו הרבה שמש לתותים שלכם

מצא מיקום שטוף שמש עבור הצמחים שלך. חום ואור יעזרו להפיק פירות מתוקים ובעלי טעם.

3. הכן אדמה פורייה ומנוקזת היטב

כדי לעזור לאדמה שלך להתנקז, נסה להגביה את הערוגות שלך או אם אתה שותל במיכל, בחר אדמת עציץ מובחרת וודא שבמכל שלך יש לפחות חור ניקוז אחד. תותים אוהבים אדמה מעט חומצית עם pH של סביב 6 עד 6.5. באופן אידיאלי, כחודש לפני השתילה, חפרו פנימה הרבה קומפוסט וזבל בעלי חיים רקוב היטב. השקה מדי שבועיים עם תמיסת אצות כדי לשפר את המרץ של הצמחים שלך.

4. תנו לצמחי התות שלכם מקום

שתלו במרחק של כ-30 סנטימטרים זה מזה והסר לפחות חלק מהאצנים (סטולונים) שגדלים על הצמחים המקוריים שלך, אחרת ערוגת התותים שלך תהיה צפופה מדי. זה יהפוך את הצמחים שלך לפחות פרודוקטיביים ואת הפירות שלך קטנים וחומציים. רצים מיוצרים בדרך כלל במהלך הקיץ וניתן להשתמש בהם כדי להפיץ צמחים חדשים אם רוצים.

5. השקה היטב את התותים אך השאר את העלים יבשים

הקפידו להשקות היטב את הצמחים, במיוחד בעת התבססות, בקיץ יבש ובעת פרי אך השתדלו להימנע מהשקיית העלים. במקום זאת, השקה את האדמה בבסיס הצמח.

6. מלטש סביב כל צמח

שמור על המיטות שלך מכוסות היטב כדי לשמור על לחות, כדי לשלוט בעשבים שוטים ולמנוע מהפירות שלך לבוא במגע עם האדמה. קצת קש יעשה, ומכאן הפועל "לכרך".

7. קציר פירות בשלים אחר צהריים שטוף שמש

לקבלת הטעם הטוב ביותר, בחר את התותים שלך כשהם בשלים לגמרי אחר צהריים שטוף שמש. כדי להימנע מפגיעה בפירות בעת הקטיף, השתמש במספריים והשאיר חתיכה קטנה מהגבעול מחוברת.

8. לגזום לאחר הפירות

לאחר השלמת הפרי, נקה את הצמחים שלך על ידי מתן גיזום קשה. השתמשו בגוזמים כדי לחתוך את רוב העלים. יש אנשים שאפילו משתמשים במכסחת הדשא שלהם כדי לעשות זאת!

9. החליפו צמחים ישנים לאחר 3-4 שנים

הצמחים שלך יהפכו להיות תת-פרודוקטיביים לאחר זמן זה. באופן אידיאלי, החלף אותם במלאי חדש ללא וירוסים. לייצור רציף טוב, תצטרך לקנות 30% צמחים חדשים בכל שנה.

10. גוונו את ההנאות עם זני התותים הרבים

ישנם שפע של זנים של תותים ולכולם יש טעמים, גדלים, טעמים שונים שאתה בהחלט חייב לגלות אם אתה חובב תותים. מ-Gariguette, ועד Cléry, דרך שרלוט, Magnum, Mara des Bois, Ciflorette או אפילו תותי בר, ​​לכולם יש משהו לרצות אתכם.

איך לגדל פטרוזיליה?

5 ירקות שתוכלו לגדל בצורה הידרופונית