11 טיפים לגידול דלעות

גידול דלעות יכול להיות חוויה מתגמלת, אבל רק אם יודעים איך לעשות זאת בהצלחה.

להלן 11 טיפים לקציר דלעת מוצלח.

1. הכן את האדמה שלך

אם אתם מתכננים לטפח באביב, ניתן להכין את האדמה בסתיו. יש לעבוד עלים וזבל גולמי לתוך האדמה. ניתן להשתמש במעדר אך עדיף מושך אם יש לך.

באביב יש לשלב זבל וקומפוסט באדמה. שאריות מטבח עובדות נהדר. גידול דלעות יצליח יותר באדמה עשירה ורופפת.

2. העריכו את המרחב שלכם

זה צריך להיכלל בטיפ הראשון כי גידול דלעות תופס הרבה מקום. הגפנים של צמח דלעת יכולות לצמוח ללא שליטה עד 6 מטרים.

בחלק הגדל של גינת הירק צריך להיות שש עד שמונה שעות של שמש מלאה ביום. אל תתכנן שום משחק באזור מוצל.

3. תכנן שתילה בקפידה

ישנם זנים שונים של דלעות ("פוטימרון צרפתי", "אוצ'יקי קורי", "אקאגורי" ו"קורי אדום"), אלא אם כן רוצים לגדל דלעות ענק לתחרות, כדאי לתכנן לזרוע זרעים בין ה-15 במאי ל-15 ביוני.

אתה יכול להתחיל זרעים בתוך הבית עד שבועיים לפני ההשתלה הרצויה שלך אם אתה גר באזור נוטה לכפור מאוחר וטמפרטורות לילה קרירות יותר.

אם אתם מחפשים מיניאטורות, הזריעה צריכה להתבצע מה-25 במאי עד ה-1 ביולי. בכל זן שתבחרו, השתילה מתוזמנת בצורה הטובה ביותר לקציר בספטמבר.

4. הגנה מפני כפור

כפי שצוין קודם לכן, אם האזור שלכם נוטה לכפור מאוחר, עדיף להתחיל את תהליך הגידול בתוך הבית ולהשתיל מאוחר יותר.

ניתן לחמם את השטח המוכן על ידי כיסוי האדמה בניילון שחור שבוע לפני השתילה. הפלסטיק ילכד את החום באדמה מתחת.

כאשר אתה מוכן לשתול, פשוט חתוך חור קטן בניילון ושתול את הזרעים או השתילים שהתחילו בפנים. אל תסיר את הפלסטיק עד שהאיום של הכפור יעבור. באופן אידיאלי האדמה לא צריכה להיות מתחת ל-10 מעלות צלזיוס לפני השתילה.

5. ודאו שיש מספיק מרווח בין זרעים לשתילים

מכיוון שגפני דלעת גדלות בצורה אגרסיבית, הצבת הצמח בקצה הגינה שלך יכולה להיות מועילה. ככל שהגפנים גדלות, ניתן לכוון את הצמיחה שלהן אל מחוץ לגן.

עדיף לוודא שיש לפחות 1.5 מ' הפרדת זרעים ברציפות, או אם משתמשים בשיטת התלולית, השתמשו רק בצמח או זרע אחד לכל גבעה.

6. גדל בשטח מוגבל

סבכה של הגפנים היא אופציה אם יש מעט מקום לגדל דלעות. אם בוחרים בשיטה זו, חיוני להחזיק מתלים חזקים מספיק כדי לתמוך בדלעות כשהן מתבגרות.

7. תנו לצמחים הרבה מים

צמיחת הדלעות תלויה באדמה עשירה ורופפת מכיוון שהאדמה חייבת להיות מסוגלת להחזיק כמות טובה של מים. דלעות זקוקות להרבה מים. ניתן להשתמש במערכות טפטוף או אם צינור הגינה שלך יכול להגיע לגינה, השתמש בזה.

חשוב לזכור שיש לשמור על העלווה יבשה ככל האפשר. מומלץ להשקות בוקר כדי שאם כל עלווה לחה, יהיה לה יום להתייבש לפני שאוויר הערב הקריר יותר ייכנס.

גם דלעת וגם דלעת הם חלק ממשפחת Cucurbitaceae ולכן רגישים לטחב ולטחב אבקתי כמו גם לפטריות אחרות. אחת הדרכים לסייע במניעת מחלות אלו היא לשמור על העלווה יבשה ככל האפשר.

כמובן, אנחנו לא יכולים לעשות כלום עם הגשם, אבל לטבע יש דרך לדאוג לעצמו.

8. קבעו את יעד הכמות בתחילת העונה

אם המטרה שלך היא לקבל דלעות גדולות, המטרה שלך היא גם לקבל פחות מהן. כדי לעשות זאת, צבוט את הפרחים הנותרים מהגפן ברגע שיש לך שלוש עד ארבע דלעות גדלות.

אם אתה רוצה דלעות קטנות יותר והרבה מהן, יהיה צורך להסיר את הפרחים הנקביים במהלך שלושת השבועות הראשונים של הצמיחה. זה יפיק גפן חזקה יותר אבל יפיק פרי קטן יותר.

הפרח הנקבי מזוהה על ידי בליטה בבסיס הפרח.

9. לשמור על שדה הדלעת

דלעות, כמו כל צמח אחר, זקוקות לטיפול בסיסי רך ואוהב. יש לעשב את הריבוע או השורות באופן קבוע. הימנע מחומרי הדברה ודשנים בעלי תכולת חנקן גבוהה.

חנקן טוב לגידול צמחים, אך אם נבלע יותר מדי, הוא מזיק לגוף האדם. זה יכול גם לזהם את אספקת מי התהום מהקרקע.

10. קצור בזהירות את הדלעות שלך

אל תנסה לקצור את הדלעות שלך עד שלכולן יש צבע עמוק שהוא יחסית זהה לאורך התיקון. הם צריכים להיות בעלי קרום קשה ואם תלחץ עליהם עם הציפורן הם יתנגדו לשקעים ושריטות.

יש לאסוף דלעות לפני הכפור הגדול הראשון. כפור קל יהרוג את הגפן, אבל לא אמור לפגוע בפרי. כאשר אתה מוכן לתבוע את הדלעות שלך, השתמש במספרת גיזום או בכלים חדים אחרים כדי לחתוך את הפירות מהגפן.

הקפידו להשאיר מינימום של 5 ס"מ של גבעול על הדלעת. היזהרו לא לשאת את הדלעת בגבעול.

11. אחסון נכון

דלעות צריכות להתייבש במשך שמונה עד עשרה ימים. המקום בו הם מתקשים צריך להיות מקום עם טמפרטורה של 25-30 מעלות ולחות יחסית. זה מכין את הקרום לאחסון.

לאחר סיום תהליך הייבוש, יש לאחסן את הדלעות במקום קריר ויבש. הטמפרטורה האידיאלית צריכה להיות באמצע 10 מעלות צלזיוס. יש לאחסן אותם בשכבה אחת, לא רציפה.

אם הדלעות נוגעות או מוערמות זו על גבי זו, לא תהיה זרימת אוויר מספקת לפרי וזה יפיק חום עודף שיקדם ריקבון. בתנאי אחסון נאותים, הדלעות שלך צריכות להחזיק מעמד לפחות חודשיים עד שלושה חודשים.

תלוי בך !

איך לגדל חומצה מזרע

איך לגדל ברוקולי מזרעים