11 טיפים להכנת גינת הירק שלך בסתיו

בואו נקל על הכנת גינת הירק שלנו בסתיו. הנה 11 דברים שכדאי לעשות בסתיו לפני שמזג האוויר יהיה קר מדי. סידור מחדש של גינת הירק חוסך בעיות מאוחר יותר ופירושו פחות עבודה בקור.

לא צריך להסיר ולנקות את כל הירקות לפני הכפור. חלק מהירקות עמידים או עמידים למחצה ויכולים להישאר באדמה, וירקות קשים למחצה ועמידים למחצה אפילו טעימים יותר לאחר כפור או שניים. בדוק את תאריכי הכפור באזור שלך.

ירקות עמידים למחצה שיכולים לעמוד בכפור קל או בטמפרטורות אוויר שבין -2° ל-0°C, הם כוללים: סלק, גזר, פרסניפל, חסה, מנגולד, אפונה, כרוב סיני, אנדיב, רדיקיו, כרובית, פטרוזיליה וסלרי. עבור סלק, גזר ופרצ'יין, החלק העליון ימות אך השורשים יסבלו טמפרטורות נמוכות יותר.

ירקות עמידים שיכולים לעמוד בכפור עז וטמפרטורות אוויר מתחת ל-2 מעלות צלזיוס כוללים: תרד, בצל מתוק של וואלה, שום, כרישה, ריבס, רוטבגה, ברוקולי, קולרבי, כרוב, כרוב, עולש, כרוב ניצנים, חסה טלה, ארוגולה, שעועית רחבה, צנון, חרדל, אפונת חורף אוסטרית ולפת.

מזג אוויר קר לא הורג צמחים עמידים, הוא רק מאט את צמיחתם. השלג אפילו משמש כאלץ מבודד ומחמם את האדמה עבור הצמחים הקשוחים הללו. אפילו ירקות רכים כמו שעועית, מלפפונים, צנוניות, חסה, בוק צ'וי ודלעת ניתן להגן מפני הקפאה למשך מספר שבועות נוספים של צמיחה. מכסים את הירקות במנהרות גבוהות או נמוכות עשויות חישוקי מתכת ופלסטיק שקוף, להשיג אצל ספקי חממות. כדי להגן על הצמחים, אתה יכול גם להשתמש בכיסויי שורה או cloches. כדי לחמם את האדמה, השתמש בחומר חיפוי עשוי מפסולת חצר, קרטון או עיתון.

11 טיפים להכנת גינת ירק הסתיו שלך:

1) הסר חומר צמחי מהגינה.

יש להסיר מיד את כל צמחי הירקות המבושלים, במיוחד אלה שנהרגו מכפור. פסולת מתה מזמנת מחלות וחרקים. חותכים שעועית ואפונה בגובה פני הקרקע, ומשאירים את שורשיהם הקובעים חנקן באדמה כדי להאכיל את יבולי השנה הבאה.

2) סיים את הקומפוסט שלך.

שברו את הפריטים לחתיכות קטנות יותר והתחל (או הוסף) ערימת קומפוסט. דמיינו את החומר האורגני העשיר שתוכלו להזין בחזרה לגינה. גלה כיצד להכין פח קומפוסט וכיצד להכין את ערימת הקומפוסט שלך. קומפוסט הכל חוץ ממה שכבר חולה. אם לצמחים שלך היו מזיקים או שהיו חולים, עטפו אותם או הסר אותם מהרכוש שלך. אתה לא רוצה להוסיף שום דבר לערמת הקומפוסט שלך שיכול להכיל מחלות או מזיקים של חרקים.

3) בצע ניכוש סופי.

גננים חדשים רבים אינם יודעים כי ניכוש עשבים חשוב יותר בסוף הקיץ ובסתיו מאשר בכל זמן אחר. עשב אחד שנותר להתבגר יכול לייצר מאות ואפילו אלפי זרעים שיהפכו לעשבים שוטים כדי להציק לך בשנה הבאה, אז עשב את הגינה בפעם האחרונה לפני השבתה לחורף. חורים שנותרו לאחר עקירת עשבים מהשורש הם מקומות מושלמים לשתילת פקעות פורחות אביב. לעולם אל תשאיר עשבים שוטים בערוגות הפרחים שלך. אם האדמה שלך קשה ויבשה, השקה את הגינה שלך כמה שעות לפני ניכוש העשבים. זה יעזור לשחרר את האדמה ולעשות ניכוש עשבים הרבה יותר קל.

4) תכנן מיטות גינה חדשות.

הסתיו הוא הזמן המושלם ליצור ערוגות שתילה חדשות. אין צורך בחפירה. כל שעליך לעשות הוא להגדיר את המכסחת נמוך ככל האפשר ולקרקק את הדשא, ולאחר מכן לכסות את האזור בשכבה עבה של עיתונים. מכסים את הניירות בשכבת קומפוסט ומעל הכל בשפע עלים קצוצים. באביב, תהיה לכם מצע שתילה חדש מלא בתולעי אדמה.

5) השתמשו בעלי שלכת בחוכמה.

כמה ערימות של עלים במקומות מבודדים מספקים מחסה לחיות בר חורפות. עם זאת, הקפד להסיר עלים מהדשא שלך לפני שהם מצטברים בשכבות עבות ורטובות המזמינות מחלות. במקום זאת, כרסו אותם עם מכסחת חיפוי או השתמשו בהם להכנת עובש עלים, תיקון מצוין לאדמה בגינה.

6) הגן על עצי פרי מפני מכרסמים מזיקים.

לפני כיבוי המכסחת לתמיד, כסח מסביב לעצי פרי פעם אחרונה כדי למנוע עכברים או שרקנים לקנן שם. התקן מגיני מכרסמים עשויים מבד דק מסביב לבסיס עצי הפרי שלך כדי למנוע מעכברים ושרקנים לאכול את הקליפה ולהרוג את העצים במהלך החורף. גם חומר עטיפת עצים יכול להועיל. למד עוד על איך להרחיק עכברים ושרקנים מהגינה.

7) הגן על אדמת הגינה שלך.

כסה את האדמה בגינת הירק שלך עם מאלץ או קומפוסט, או שתלו גידולי "כיסוי" כדי להעשיר את האדמה במהלך החורף. זהו שיטת גינון חכמה כדי להגן על הקרקע העליונה ולשפר את בריאות הקרקע כדי להגביר את הקציר של השנה הבאה. מרחו 6-12 ס"מ של חיפוי או קומפוסט אורגני על האדמה כדי לספק מזון למיקרואורגניזמים באדמה. השתמש בעלים מגוררים או קש נקי ללא זרעים או עשבים שוטים, וכסה את גינת הירק או ערוגות הפרחים שלך. הסט הזה ישב על פני האדמה והמיקרואורגניזמים יפרקו אותו לאורך כל החורף. אתה יכול לשתול ישירות באדמה זו באביב הבא או להפוך אותה ב-12 הס"מ הראשונים.

8) שקול מחזור יבול.

אם עדיין לא עשית זאת, זה הזמן לרשום אילו צמחים גודלו היכן בגינה שלך. אל תסמוך על הזיכרון שלך. זה יעזור לתכנן את השתילה של השנה הבאה. אף פעם לא טוב לגדל צמחים מאותה משפחה באותו מקום שנה אחר שנה. זה לא רק מאפשר למזיקים ומחלות ספציפיות לאותה משפחה להשתרש, אלא זה גם מדלדל את האדמה מאותם חומרי הזנה מדי שנה.

9) בדוק ושפר את האדמה שלך.

בעוד אנו עוסקים בנושא רכיבי תזונה, הסתיו הוא הזמן המושלם לבצע בדיקת אדמה. קח דגימה מייצגת על ידי ערבוב כדורי אדמה מכמה ערוגות ברחבי הגן במקום נקודה אחת בלבד. בדיקת קרקע קובעת אם האדמה שלך מכילה את חומרי ההזנה העיקריים הדרושים לצמיחת צמחים (Mg, P, K, Ca), pH, סוג קרקע, CEC, או יכולת חילופי קטונים (היכולת של האדמה לשמור על חומרים מזינים) וחומרים אורגניים. חמוש בהמלצות הבדיקה, אתה יכול ליישם את הכמויות הנכונות של התיקונים המתאימים בסתיו הקרוב כדי שיהיה להם זמן להתפרק ולהיות זמינים עבור הצמחים שלך באביב הבא. ללא ניחושים יקרים או טעויות.

10) לשתול שום.

אוקטובר ונובמבר הם הזמנים הטובים ביותר לשתול שום. המטרה היא לשתול לאחר שהטמפרטורות ירדו בצורה משמעותית, אך לפני שהאדמה קופאת. אם שותלים שום מוקדם מדי, צמיחה חדשה עשויה להיות עדינה לָצֵאת אדמה עוד לפני תחילת החורף, ומשאירה את הצמח רגיש לקור וכפור. אם תנסו לשתול אותו מאוחר מדי (במיוחד באקלים קר יותר), האדמה עלולה להיות קפואה מכדי לחפור. שום זקוק לטמפרטורות קרות כדי לייצר תנובה עצומה.

11) תחזק את הציוד בגינת הירק שלך.

הסר את כל ההימורים והתומכים כדי שתוכל להחזיר כל אדמה, ואז טפל עם חומר משמר. אחסן אותם בבית במהלך החורף. בנוסף, הסתיו הוא זמן טוב לתקן כל נזק לערוגות מוגבהות, לעמודים נרקבים, לסככות ולחממות. ניתן לצבוע מבני עץ בחומר משמר לעץ. זה גם זמן טוב לשטוף מזינות ציפורים, מרחצאות ציפורים ובתי ציפורים במים חמים כדי למנוע מחלות. מעבר לחלקת הירקות, נקו את כל הצמחים הרב שנתיים הגבולים, אם כי אנו ממליצים להחזיק צמחים רב שנתיים עם זרעים מושכים לציפורים. ראה אילו צמחים רב שנתיים לחתוך ואיזה להשאיר לחיות בר.

זה תלוי בך וסתיו טוב!

איך לגדל צלפים מזרע

כיצד לגדל ולקצור שורשים ועלים של תרו