15 ירקות שגדלים היטב בעציצים

פלפל חריףאם אתם מתכננים להקים גינת ירק אך אין לכם מספיק מקום, תוכלו ללכת על גינון ירק במיכלים. גידול ירקות במיכלים דורש בערך שש שעות של אור שמש, תערובת אדמה טובה ומספיק מים וניקוז טוב כדי שהירקות שלך יצמחו כראוי.

זנים היברידיים הם הטובים ביותר אם אתה רוצה לגדל ירקות בעציצים מכיוון שהם דורשים פחות מקום. הנה רשימה של 15 ירקות שגדלים היטב בעציצים ליצירת גינת הירק שלך. שימו לב שיש מגוון רחב של ירקות שיכולים לגדול בעציצים וניתן למצוא לא מעט גם בגלישה באתר.

הסלק:

סלק גדל היטב בחללים קטנים, עם זאת, אם אתה רוצה תוצאות טובות יותר, נסה לגדל את זן הסלק 'Red Ace F1'. תצטרך להחזיק עציץ בעומק של לפחות 30 ס"מ כדי שהסלק יוכל לגדול בחופשיות. בחלל כזה אפשר לגדל עד שישה צמחים שונים. אם אתה רוצה יותר, בחר בסלק קטן יותר. מידע נוסף על סלק.

שעועית :

ישנם מספר סוגים של זנים אידיאליים לגידול שעועית בעציצים, גם שעועית ננסית תצליח מאוד, צריך עציץ בעומק של כ-30 ס"מ. חשוב לבדוק את עומק הירקות לצמיחה טובה יותר. אם אתה רוצה לגדל גבעולי שעועית ארוכים במיכל, תצטרך לקחת א סיר עם סבכה. מידע נוסף על שעועית.

גזרים :

גידול גזר במיכלים הוא גם בר ביצוע וזנים רבים יכולים להתאים. אם אתה משתמש בעציץ באופן פעיל, יש סיכוי גבוה יותר לקבל צמח בריא יותר. במידה ואתם רוצים לקבל צמחים עם שורשים ארוכים יותר, הקפידו לבחור בעציצים עמוקים יותר.

כרוב :

גידולי הכרוב כוללים כרובית, ברוקולי וכרוב. אלו הם הירקות הקלים ביותר לגידול במיכלים. עם זאת, אתה לא צריך להכניס יותר מדי שתילים בעציץ אחד, אחרת הם לא יוכלו לגדול. מידע נוסף על כרובית.

המלפפונים:

אם אתם מעוניינים לגדל מלפפונים במיכלים, חפשו תמיד את הזנים "סלט בוש" (מלפפונים גדולים) או "בוש מלפפון חמוץ" (הרגל שיח אידיאלי לגידול מיכל). תצטרך לשקול את העובדה שהצמחים יבלטו הרבה מעבר לקצוות הסיר. מידע נוסף על מלפפונים.

סיר חציליםהחצילים:

כל עציץ בעל יכולת להחזיק עד 15 ס"מ עומק יכול לשמש לגידול חצילים. עם זאת, ללא עמוד תמיכה, לא תוכל להחזיק את הצמח בעציץ, אז הקפד לספק תמיכה. מידע נוסף על חצילים.

חסות וסלטים ירוקים אחרים:

אם אתם מחפשים את הירקות הטובים ביותר למיכלים, הבחירה שלכם תהיה בסלטים ירוקים וחסה אחרת. במקרה זה, גודל הסיר אינו חשוב. קחו אדמה פורייה, הוסיפו את הזרעים הנדרשים ושמרו על האדמה לחה כדי שתוכלו לקבל סלטים יפים מגינת הירק הביתית. מידע נוסף על חסות.

מלונים ואבטיחים:

שמעתם על אבטיחי "בוש שוגר בייבי" ננסיים? מדובר באבטיחים קטנטנים המושלמים לגידול בעציצים קטנים. בעציץ עמוק הוא ימשיך לצמוח היטב ולהיצמד לקצוות בספירלות. אלה יספקו לפרי את התמיכה הדרושה, אז שימו לב אליהם במיוחד. מידע נוסף על מלונים.

הבצלים :

במיוחד, בצל ירוק גדל היטב במיכלים. אתה צריך שקית סט וסיר, שעומקו כ-15 ס"מ. עם גודל זה, אתה יכול לקצור בשקט בצל עד שהוא מגיע לגודל אידיאלי. מידע נוסף על בצל.

גרגירי חומוס :
ניתן לשתול עד שישה צמחי חומוס בעציץ בעומק 30 ס"מ. מידע נוסף על חומוס.

פילפלים:

זה כלל ידוע, צריך סיר גדול אם רוצים שהפלפלים יגדלו היטב. יש לך את החופש לגדל כל סוג של פלפלים במיכל. מידע נוסף על פלפלים.

תפוחי אדמה :

גידול תפוחי אדמה זה תמיד כיף, וגידול תפוחי אדמה בעצמך פשוט הפך אפילו יותר כיף במיכל. אתה צריך עציץ, שעומקו עד 30 ס"מ, ואז פשוט לשתול 3-4 תפוחי אדמה בעציץ. המשך להשקות מספיק כדי שהצמח יתחיל לצאת. ודא שכל הגבעולים מכוסים לחלוטין באדמה. בעוד כמה חודשים אתה יכול להשיג תפוחי אדמה מוקדמים, ובהמשך אתה יכול לקטוף את הגדולים שבהם. מידע נוסף על תפוחי אדמה.

הצנוניות:

ניתן לגדל צנוניות במהירות ובקלות, גם אם יש לך את המיכל הקטן ביותר. כל מה שצריך לעשות הוא לפזר את הזרעים בעציץ (המפלס העליון) ולשמור על האדמה לחה מספיק מבלי להציף אותה. מידע נוסף על צנוניות.

הדלעות:

השתמש בעציץ עמוק מספיק של 15 עד 20 ס"מ כדי שתוכל לגדל זנים יפים של דלעת חורף ודלעות אחרות. מידע נוסף על דלעות.

עגבניות :

זו זכותך לקבל עגבניות עסיסיות וטריות. ואתה יכול בקלות לגדל אותם בעציצים. עם זאת, כדאי לנסות תחילה זן קטן במיכל בעומק של כ-10 ס"מ, זו תהיה התחלה טובה לגידול מאוחר יותר של זנים גדולים יותר. מידע נוסף על עגבניות.

סיכום :

כל הירקות האלה מתאימים בצורה מושלמת לפחים וסירים בגודל קטן יותר.
לכן, עכשיו אתה בהחלט יכול להתחיל לגדל ירקות במיכלים. גידול ירקות משלך בעציצים הוא גם פעילות משפחתית מהנה. אנא ספר לנו אילו ירקות אתה אוהב לגדל בעציצים.

איך לגדל שרוויל שורש

השתלת ריבס, יתרונות חלוקת ריבס