16 דברים לעשות בגינה לפני הכפור הראשון

ככל שהקיץ מתרחק, טמפרטורות קרירות יותר ועלי הסתיו אינם רחוקים מאחור. שים את עבודות הגינה הרגישות לטמפרטורה בראש רשימת המטלות של החודש כדי לשמור על הגינה שלך במיטבה השנה והשנה הבאה.

גלה להלן 16 דברים לעשות בגינה לפני הכפור הראשון:

1) השלם מטלות הסתיו בחוץ.

בקרים קרירים של סתיו מסמנים את חילופי העונה וסיום עונת הגידול ברוב חלקי הארץ. אם אתה גר באזור מועד לכפור, הסתיו הוא הזמן להתמודד עם משימות גינון רבות לפני שלג וכפור משבשים את התוכניות שלך, ואולי את בריאות הצמחים שלך. התאריך של הכפור הראשון משתנה לפי אזור הגידול, אז צא בסוף השבוע הזה אם אתה יכול והתמודד עם המשימות הדחופות האלה כדי להגן על צמחים וכלים רגישים לכפור.

2) אחסן את העציצים שלך

רוב העציצים לא ישרדו את הימים הקרים ביותר של הסתיו כשהם יושבים על המרפסת שלכם. הביאו צמחים רב שנתיים לבית אך תחילה ודא שהם נקיים ממזיקים ומחלות כדי לא לסכן את צמחי הבית שלך. מניחים צמחים רב שנתיים בחלון או מולו בו הם יקבלו את חלוקת האור ההוגנת שלהם. כמה צמחים הולכים רדומים בחורף. שמור אותם במוסך או במרתף עד תחילת עונת הגידול והם אמורים לחזור באביב. כמה עציצים יכולים לשרוד בחוץ אבל הצמח צריך להיות עמיד לקור או מכוסה. המיכלים מתקררים במהירות והאדמה קפואה. אם יש לך ספק, קח אותם למקום מבטחים.

3) נקו את גינת הירק בקיץ.

למרות שחלקת הירקות הקיצית שלך הצטמצמה לגבעולי עגבניות מיובשות וגפני שעועית נבולים, מטלות הגינון שלך עדיין לא הסתיימו. אם נשאר במקום שבו הם נמצאים, מזון מת יכול למשוך מזיקים בגינה שעלולים לפגוע בסיכויים שלך לקבל יבול טוב בשנה הבאה, אז נקו אותו. אם הם לא נגועים במחלות או מזיקים, קומפוסט אותם, אחרת השליכו אותם לפח.

4) לשתול עצים ושיחים חדשים.

לשתול עצים ושיחים חדשים. תחילת הסתיו היא הזמן הטוב ביותר לשתול עץ או שיח חדשים. עם חום הקיץ שעבר מזמן והחורף עוד בפתח, שורשי הצמח יספיקו להתבסס לפני שהאדמה תקפא. לחפוף את בסיס העץ החדש עם שבבי עץ או חיפוי אורגני אחר כדי לשמור על הלחות ולהשלים את גשמי השלכת עם השקיה נוספת במידת הצורך. הקפד לבדוק עם מקורות מקומיים את הזמן והתאריך הממוצע של הכפור הראשון לפני השתילה.

5) להיפטר מעשבים שוטים.

כאשר אתה מנקה את חלקת הירק או כל ערוגה בגינה, משוך החוצה גם את כל העשבים השוטים שנותרו. ניתן לחפור ביתר קלות עשבים שוטים בסתיו כאשר האדמה רופפת, אז כדאי לנצל את הפגיעות הזו. הוצאת עשבים שוטים לפני כניסת החורף תניח את הבסיס לדשא ולגינה בריאים יותר ופחות עשבים באביב הבא.

6) כיסוי צמחים בסיכון.

חלק מהצמחים כמו אזליאות ורודודנדרון רגישים לכפור לילה ויש להעניק להם הגנה מפני כפור. הוסף ריפוד סביב השורשים של צמחים רגישים כדי לבודד אותם ולעזור לשמור על הלחות. צמח עם לחות טוב מסוגל לעמוד טוב יותר בטמפרטורות קרות, לכן השקה באופן קבוע, ויורד ככל שהטמפרטורות מתקררות. במידת הצורך, ניתן לאגד חלק מהצמחים תחת יוטה או חומר בידוד אחר עד שהם נכנסים לתרדמת החורף. אם אינך בטוח אילו צמחים בגינה שלך רגישים לכפור, בדוק עם משתלה מקומית או גננים אדונים.

7) דשן את הדשא שלך.

זה אולי נראה מוזר להאכיל את הדשא שלך לפני שהוא הולך רדום לחורף, אבל למעשה, יישום של דשן בסתיו יכול להגן על הדשא שלך במהלך החודשים הקרים ולעזור לו להיראות בריא יותר בחורף. בחרו בדשן אורגני עשיר בחנקן המיועד להאכלה בסתיו והניחו שכבה דקה ואחידה על הדשא מספר שבועות לפני שהאדמה קופאת.

8) חותכים את הפרחים המתים ואסוף את הזרעים.

עד עכשיו, רבים מהצמחים החד-שנתיים והרב-שנתיים האהובים שלכם כנראה נעלמו לזרע. בזמן שאתה חותך וגזום זרעים מתים, אסוף ואחסן זרעים מהצמחים האהובים עליך. שקול להשאיר את הזרעים של צמחים מסוימים, אכינצאה, למשל, היכן שהם נמצאים, מכיוון שהם יכולים לספק לציפורים בחצר האחורית מזון חורפי. השארת זרעים על כמה פרחים מקומיים עוזרת גם לעודד צמחים לזריעה מחדש בקרבת מקום באביב הבא.

9) למרוח מאלץ'.

אתה לא יכול להרחיק את הקור מהגינה שלך, אבל אתה יכול לעזור להגן על הצמחים שלך מפני חשיפה על ידי מריחת שכבה נדיבה של מאלץ'. מאלץ' מבודד את מערכות השורשים הפגיעות של הצמחים, שומר עליהן בריאות וחזקות ומשפר את סיכויי הצמחים הרב-שנתיים שלך לשרוד את החורף. הוספת חיפויים אורגניים לערוגות גינה משפרת את האדמה לאורך זמן.

10) רוקנו את צינורות המים.

אם לא תנקז ותכבה את מערכת הממטרות, צינורות הגינה והברזים החיצוניים לפני שהטמפרטורות הקפואות יגיעו, הקפאה עלולה להזיק להם לצמיתות. נקז את הצינורות ואחסן אותם בסככה, במוסך או במרתף עד האביב ושקול לכסות ברזים חיצוניים במבודדי צינורות קצף או כיסויי ברז קצף להגנה נוספת.

11) מכסים את יבולי העונה הקרירים בלילה.

אם שתלתם גידולי העונה קרירים כמו גזר, צנוניות וירקות ירוקים, כסו אותם בלילה ברזנט, פלסטיק או כיסוי צף. עדיף להסיר את הכיסוי במהלך היום, כדי שהשמש תחמם את הקרקע. לאחר מכן מכסים שוב את הצמחים בשעת בין ערביים. נסו לא לתת לחלק העליון לגעת בצמחים. השתמש בשאריות של צינור PVC, יתדות או כלובי עגבניות קטנים כדי להחזיק את הכיסוי מעל הצמחים אך כך שייגע באדמה מכל הצדדים. או לקנות חישוקי גינה כדי לכסות את השורות.

12) קוטפים את עשבי התיבול והירקות האחרונים ומכניסים אותם פנימה.

אתה יכול להאריך את חיי המאכלים הטעימים ביותר שלך, גם אם הכפור מגיע מעט מוקדם. קוטפים את הבזיליקום ומניחים את הגבעולים בצנצנת או בכוס אחרת מלאה במים כדי להשתמש בעשב התבשילים, או להכין מנה קטנה של פסטו להקפאה. בחרו עגבניות ירוקות לטיגון או המשיכו להבשיל במקום שטוף שמש במטבח שלכם. אתה יכול גם לאחסן (ולחלוק) את הקציר שלך עם שימור נאות ושימורים בלחץ.

13) לשתול פקעות פורחות אביב.

הוסף צבע לגינת האביב שלך על ידי שתילת פקעות פורחות אביב בסתיו. נורות זקוקות לקור חורפי כדי להתכונן לפריחה, והן יעשו את עבודתן מתחת לשכבת הלכלוך והשלג בזמן שתישאר נעים בפנים ליד המדורה כל החורף. פשוט בדקו שהם יכולים להתמודד עם האקלים שלכם ובחרו נרקיסים, כרכומים, יקינתונים או אליומים יפים כדי לצבוע את תחילת האביב שלכם.

14) רוקן את מכלי מי הגשמים הקטנים שלך.

איסוף גשם הוא דרך חכמה וידידותית לסביבה להשקות את כל הצמחים המקסימים האלה, במיוחד מיכלים. אם יש לכם חבית גשם, הקפידו לרוקן אותה ולכסות אותה לפני ההקפאה הקשה הראשונה. בהתאם לאקלים שלך ולמיקום החבית שלך (הצד הצפוני או הדרומי של הבית), היא עלולה לקפוא ולהיסדק בגלל שהמים בפנים קופאים ונמסים. אם אפשר, הכנס את החבית שלך לתוך סככה או מוסך, זה גם מגן עליה מפני נזקים מהשמש ואוויר חורף יבש.

15) נקו את הסירים שלכם.

שתילת פרחים חדשים בעציץ טרקוטה היא הרבה יותר מהנה מאשר לנקות אחד, אז בצע את הניקוי הזה בסתיו כדי שהמכלים שלך יהיו מוכנים לשתילה באביב כשאתה. ריקון ואחסון מיכלים מסייעים לשמר אותם מפני פגעי מזג האוויר. ניקוי מיכלים יכול להסיר משקעי מלח שעלולים לייבש צמח חדש. כמו כן, ריקון וחיטוי הסירים עוזרים להיפטר מכל פתוגנים ויצורים שאורבים בהם.

16) תכנן את גינת הירק והגינון של השנה הבאה.

סוף עונת הגידול יכול להיות קשה עבור אוהבי הצמחים, אבל הסתיו הוא הזמן המושלם לתכנן פרויקטים ושתילות בשנה הבאה. ראשית, רעיונות ובעיות עדיין טריים בראשכם, אז עכשיו זה זמן טוב לחשוב על פתרונות. שנית, הרבה יותר קל לסחוב חצץ או לבנות גדר בימי סתיו קרירים מאשר במהלך חום הקיץ או עומס הגינון של האביב. השתמש בתקופת ביניים זו כדי להתכונן לשנה הקרובה על ידי בניית מיטה מוגבהת או הנחת מרצפות לפטיו או שביל חדש.

5 ירקות לגדל כדי לאכול זרעים ונבטים מונבטים

טיפים כיצד לגדל רדיקיו