18 ירקות סתיו הגדלים במהירות לשתילה במיכלים

אפשר כמובן להמשיך ולגדל ירקות בסתיו, פשוט תצטרכו להסתגל למזג אוויר קפריזי יותר ועובדת השימוש במיכלים יכולה לעזור לכם!

היום אני מביא לכם 18 ירקות סתיו הגדלים במהירות לשתילה במיכלים לקציר שופע בשטח מוגבל.

1) סלק

אתה יכול לגדל סלק בסוף הקיץ ותחילת הסתיו לקטיף בסוף הסתיו ותחילת החורף. אם אתם חיים באקלים ממוזג, המשיכו לגדל גם בחורף. לא רק השורשים, גם עלי הסלק אכילים וטעימים.

2) כרוב ירוק

כרוב ירוק שנשתל בסתיו טעים יותר מהקציר האביבי. אתה יכול להתחיל לשתול את הירק הזה אחרי הקיץ בתחילת עד אמצע הסתיו עד 6-8 שבועות לפני תאריך הכפור הראשון הצפוי באזור שלך.

3) שעועית ירוקה

אתה יכול לקבל קציר שופע של שעועית ירוקה שתול בסתיו. לשתילת סתיו, בחר סוגי שעועית שמייצרים מוקדם תוך 60 עד 80 יום, אלא אם כן אתה גר באזור נטול כפור. זני שעועית ננסית מתאימים לכך.

4) בצל ירוק

לא רק בסתיו, אפשר לגדל בצל ירוק ברציפות, כל השנה. מכיוון שקוטפים אותם מוקדם, הם מוכנים תוך כ-3-4 שבועות כאשר הם נטועים מצמחי בצל. הטעם העדין הופך אותו לתוספת נהדרת למרקים, פסטות, סלטים, חביתות ותבשילים.

5) חסה

בין אם אתה מדבר על טעם או תכולת ויטמינים, חסה בגידול ביתי מתגברת על חסה שנרכשה בחנות בכל יום. בהיותו יבול עונה קריר, הוא יכול לגדול בקלות בסתיו. לשתול אותו לפחות שמונה שבועות לפני הכפור עבור חסה בסתיו. זה גם יכול לסבול כפור קל!

6) קולרבי

הוא צאצא של כרוב בר ושייך לאותו המין כמו קייל וכרוב בטעם דמוי לפת. אם אתם מחפשים יבול סתיו, זרעו את הזרעים באמצע עד סוף הקיץ, יולי או אוגוסט. באקלים חם אפשר לגדל אותו גם בחורף.

7) אפונה

התזמון הוא המכריע ביותר אם אתה מחפש יבול סתיו עבור אפונה. תן לאפונים 8-12 שבועות לפני הכפור הראשון לנבוט, אמצע עד סוף הקיץ אמור להיות זמן טוב.

8) צנוניות

ירק שורש זה קל לגידול וניתן לשתול אותו באביב ובסתיו. הזמן הנכון לזרוע זרעים לשתילת הסתיו הוא לפחות 4-6 שבועות לפני הכפור הראשון בסתיו. צנוניות נוטות לברוח במזג אוויר חם, לכן הקפידו לשתול אותן בטווחי טמפרטורות מתונים.

9) רקטה

הסלט הירוק הזה הוא חלק ממשפחת החרדליים, ולכן יש לו טעם מפולפל. לקציר סתיו, שתלו אותו בסוף הקיץ ובתחילת הסתיו. ארוגולה גדלה במהירות ומוכנה לקטיף תוך 4-6 שבועות בלבד.

10) בוק צ'וי

שייך למשפחת הכרוב, בוק צ'וי ידוע גם בשם Pak Choy. זהו יבול מזג אוויר קריר וניתן לזרוע אותו באמצע עד סוף הקיץ ובתחילת הסתיו. בייבי בוק צ'וי יהיה מוכן לקטיף תוך 30 יום, בעוד שזנים גבוהים לוקחים 4-6 שבועות. הוא עשיר בחומרים מזינים ומהווה תוספת מושלמת לכל דיאטה דלת קלוריות.

11) גזר

אתה יכול לקבל מושג על שתילת גזר לקציר הסתיו עם תאריך הכפור הראשון הממוצע באזור שלך. לגזר לוקח 10 עד 12 שבועות לגדול, אז תן להם כל כך הרבה זמן. אפשר לקבל צנוניות עם גזר בכלי גדול או במיטה מוגבהת כי אפשר לשלוף את הצנוניות מוקדם יותר עוד לפני הבשלת הגזר.

12) ירקות חרדל

תקבל טעם מעט חריף, מעט מתוק יותר מירוקי חרדל עדינים כששתולים בסתיו. אחד מירקות הסתיו הטובים ביותר לשתול במיכלים, הוא יכול לסבול כפור קל, אבל לא עמיד לקור כמו תרד וקייל. תופתעו אם זה יכול לנצח אם תספקו מיקרו אקלים חם בחורף הקר. אם אתה חי באקלים מתון, המשך לגדל חרדל בחורף בקלות.

13) תרד

לשתול זרעי תרד בסוף הקיץ באוגוסט. אתה יכול גם לעשות זאת עד ספטמבר עבור קצירי סוף הסתיו והחורף. מכיוון שתגדל תרד בעציצים, תוכל לשמור אותו בבית בחורף על אדן החלון או במסגרת קרה ולחכות שהימים הקרירים יעברו ויקבל שוב קציר מוקדם עד אמצע האביב.

14) קייל

כאשר נקטפים בסתיו, הקייל מציע טעם מתוק ואגוזי ייחודי מכיוון שכשהעלים מבשילים בקור, הם מתוקים יותר. שתלו אותו כ-6-8 שבועות לפני הכפור הראשון לקציר הסתיו. דבר אחד טוב בקייל הוא שהוא עמיד לקור יותר משאר חברי משפחת כרוב הבר.

15) מנגולד שוויצרי

מנגולד שוויצרי נוטה להעיף כשהוא מבשיל בקיץ, כך שהחזקתו כגידול סתיו יכולה לפתור בעיה זו. הקפידו לשתול מנגולד לפחות 40 יום לפני התאריך הצפוי של הכפור הראשון בסתיו. אתה יכול בקלות להגן על הצמח מפני כפור מוקדם בזמן גידולו במיכלים.

16) לפת

למעט חודשי הקיץ החמים, יבול העונה הקריר הזה יכול לצמוח באביב ובסתיו. לטעם מתוק ורך יותר, עדיף קציר הסתיו, הזרעים נזרעים בסוף הקיץ!

17) בטטה

הבטטה ידועה בשורשי הפקעת המתוקים והאכילים שלה. אתה יכול לגדל אותו באביב ואחר כך שוב בסוף הקיץ ובתחילת הסתיו כך שיקבל 100 עד 120 ימים ללא כפור. אתה יכול גם לשמור על גפן נוי מעולה זה כצמח בית.

18) הדייקון

Daikon הוא סוג של צנון הגדל באופן פופולרי במדינות אסיה. זה גדל הכי טוב במזג אוויר קריר בסתיו. התחל נטיעות רצופות מסוף הקיץ עד תחילת עד אמצע הסתיו לקציר מוקדם בחורף. המשך לגדול בחורף אם אתה חי באקלים מתון ונטול כפור.

תלוי בך !

איך לגדל טרגון

10 טיפים חיוניים לגידול עגבניות