5 סודות לגידול פלפל צ'ילי מזרע

כיף לגדל צ'ילי מזרע עם הצורות והזנים הרבים הזמינים, אבל לפעמים יכול להיות קשה להתחיל עם שתילים. לעתים קרובות אתה עשוי לתהות "למה הפלפלים שלי לא גדלים?" ולהתפתות לזרוק את כל הפח לקומפוסט.

אני מתחילה פלפל צ'ילי בבית כבר כמה שנים וסוף סוף מצאתי את הדרכים הטובות ביותר להימנע מהבעיה הגדולה ביותר של גידול פלפל צ'ילי ולהשיג את התוצאות שכולם רוצים צמיחה רוחבית טובה וגבעולים חזקים ועבים.

ראשית, שימו לב שלפלפלים יכול לקחת הרבה זמן לנבוט. אל תצפה לראות ירוק עד כשבועיים לאחר זריעת הזרעים.

בדוק למטה 5 סודות לגידול פלפל צ'ילי מזרע.

1. זורעים שני צמחי צ'ילי לעציץ

פלפלים גדלים היטב בעצמם, אבל הם פרודוקטיביים יותר אם שותלים שניים יחד. התחלתי את הפלפלים בנפרד בסירים ואז קיבצתי אותם יחד כשהגיע הזמן להעביר אותם לסירים גדולים יותר.

צמיחת הגבעולים אינה מושפעת והצמחים יהיו בריאים מאוד.
גידול צ'ילי מזרעים אינו משימה בלתי אפשרית! אפילו מתחיל יכול לגדל הרבה פלפלים בגינת הירק שלו, תן לעצמך את הסיכוי הטוב ביותר עם זרעים ואדמה באיכות טובה.

2. התחל פלפל צ'ילי מזרע בתוך הבית 8-10 שבועות לפני תאריך הכפור האחרון.

מתי הזמן הטוב ביותר להתחיל צ'ילי? באופן אידיאלי, תתחיל את הזרעים בתוך הבית 8-10 שבועות לפני תאריך הכפור האחרון שלך, תקשה אותם כדי לשרוד בחוץ בשבוע שלאחר תאריך הכפור האחרון, ואז תשתול אותם באדמה בשבוע שלאחר מכן.

לצ'ילי יש עונת גידול ארוכה יותר, כך שאם אתה עורך גינון באזורים עם התקפי חום קצרים למדי, עליך להתחיל אותם בתוך מסגרת זמן זו. זה אומר לעתים קרובות להתחיל באמצע פברואר עד תחילת מרץ, להקשיח אותם באמצע מאי, ואז לשים אותם בגינה בסוף מאי או אפילו בתחילת יוני.

כמובן שהם יהיו די גדולים ותצטרכו לטפל בהם אבל תוכלו לקצור צ'ילי לאורך כל העונה בניגוד לצ'ילי אחד בסוף הקיץ.

3. שמור על אור גידול טוב (או השתמש בחלון הפונה דרומה)

אף אחד לא אוהב שתילים עם גבעולים ארוכים ודקים! (שתילים עם גבעולים דקים ארוכים הם כאשר הצמחים שלך נמתחים כי הם מנסים להגיע למקור האור). אתה יכול להימנע מגורל זה עבור הצמחים שלך על ידי שמירה על אור גידול במרחק של 2-5 ס"מ בלבד.

אם אתה מגדל את הפלפלים שלך על חלון הפונה דרומה, לא תצטרך להזיז את האור, אבל תצטרך להזיז את הצמח. מקם מחדש את צמחי הפלפל שלך כל כמה ימים כך שהם לא נוטים לצד אחד. סביר להניח שתהפוך אותם מדי יום לאחר שהם נבטו לראשונה, ואז כל כמה ימים לאחר שהם התבססו קצת יותר.

4. צובטים (חותכים) את הפלפלים בשלב 8-10 עלים

רוצים גבעולים חזקים והרבה צמיחה צדדית? אז אתה צריך לגזום את צמחי הפלפל שלך! כאשר הצמח מגיע לשלב 8 או 10 עלים, חתוך את 2 עד 4 העלים האחרונים בחלק העליון של הצמח.

כן, סביר להניח שתרגיש כמו רוצח צמחים על גיזום הצמחים שלך כך. אבל אני מבטיחה שתתגמל בגבעולים עבים, צמח צ'ילי עבות והרבה פירות!

5. לשתול במקום הנכון בגינת הירק

לאחר שגידלתם את צמח הצ'ילי המושלם הזה מזרעים, העבודה שלכם לא הסתיימה! פלפלי הצ'ילי לא גדלים במיוחד ואוהבים את השמש והחום כמה שאפשר. שתלו אותם במיכל או במקום בגינה שמקבלים 6 שעות או יותר של שמש ביום, במקום הכי חם שאפשר. (אלא אם כן אתה גר במקום חם מאוד.)

אם יש לך גישה לחממה או מנהרה, מתן פלפלים שלך חלק מהכלי היקר הזה יעזור לך לקבל פלפלים טובים בהרבה. הפלפלים נהנים מהחום הנוסף ויש להם סיכוי הרבה יותר גדול להתגבר.

ואתם, מה הטיפים והעצות שלכם לפלפלים?

5 דברים לעשות בגינת הירק שלך באוקטובר

איך לגדל שאלוט מנורות