6 טיפים חיוניים לגידול שעועית ירוקה בגינה שלך

אם הייתי צריך לבחור ירק אחד לגדל בגינת הירק שלי, זו תהיה שעועית ירוקה. ומכיוון שמאמר זה עוסק כולו בשעועית ירוקה, אני רק צריך לספר לכם על האהוב עליי.

שעועית ירוקה היא צמחים נפלאים, המביאים יתרונות לגופנו ולאדמת הגינה שלנו. במהלך השנים הרבות של גידול שעועית ירוקה בגינה שלי, גיליתי כמה עצות שימושיות מאוד לגידול שעועית ירוקה.

גלה להלן 6 טיפים חיוניים לגידול שעועית ירוקה בגינה שלך:

1. ישר לזרוע את השעועית שלך.

שעועית ירוקה אינה גדלה היטב כשתילים או השתלות. עדיף לזרוע אותם ישירות לתוך אדמת גינת הירק שלך כזרעים. יש לזרוע שעועית ירוקה כאשר טמפרטורת הקרקע (לא טמפרטורת האוויר) היא לפחות 16 מעלות צלזיוס.

2. משרים את השעועית ללילה.

בלילה לפני זריעת זרעי השעועית הירוקה, השרו את הזרעים במים בטמפרטורת החדר למשך הלילה. זה יאיץ מאוד את תהליך הנביטה. עם זאת, אם תחזית מזג האוויר דורשת גשם לאזור שלך במהלך שבוע שתילת השעועית שלך, אל תספוג את הזרעים מכיוון שהם עלולים להירקב.

3. שתלו את השעועית במקום שבו נשתלו המצליבים בשנה שלפני כן.

שעועית היא צמח מצוין למחזור יבולים מכיוון שהם עוזרים לקבע חנקן באדמה. כדאי לשתול אותם במקום בו נשתלו בשנה הקודמת בני משפחת הברסיקה (כרוב, ברוקולי, כרוב ניצנים או כרובית).

4. נצל את היתרון של שתילה נלווית

השעועית הירוקה היא צמח די שאנן והיא מסתדרת היטב עם כמעט כל השאר. הצמחים היחידים שלא כדאי לשתול ליד הם בני משפחת האליום, כמו בצל, שום, כרישה ובצל ירוק. משפחת האליום יכולה לעכב או לעכב את הצמיחה של שעועית ירוקה.

5. הניחו רשת או רק חוט מעל זרעי השעועית הירוקה שלכם.

ציפורים ידועות כמלופות יורה חדשים וצעירים. אם אתה פשוט קושר חוט רק 3-5 ס"מ מעל שורת הנבטים הצעירים, זה ימנע מציפורים למשוך אותם למעלה. ברגע שהשעועית מגיעה לגובה של כמה סנטימטרים, אפשר להסיר את החוט.

6. בדקו אם השעועית הירוקה שלכם היא זן מטפס או עבות

חבילת הזרעים צריכה להגיד לך אם זה זן מטפס או שיח. שעועית בוש אינה זקוקה למערכת תמיכה והיא די עבותה ונמוכה לקרקע. שעועית פול, כלומר מטפסים, שולחת רצים וצריכה משהו לטפס עליו. אתה יכול להשתמש בעמוד, בגדר, או אפילו להפעיל חוטים של חוט או חוט בין שני עמודים כדי ליצור מערכת סבכה. ברגע שהאצנים מתחילים לגדול, אתה צריך לתת לצמחים משהו לטפס עליו. הם לא יגדלו אם לא תהיה להם מערכת התמיכה שלהם. לאחר שתציבו את תומכי הטיפוס שלכם במקום, השעועית גדלה מהר מאוד בן לילה.

מהו זן השעועית הירוקה האהוב עליך לגדל? האם אתם מתרגלים שמירת זרעים?

איך לגדל כרוב שטוח טאיוואני או כרוב מזרע

כיצד להתקין מחסום קנה שורש לשליטה בבמבוק