6 טיפים להגנה על גינת הירק החורפית שלך

בחורף, הטמפרטורות יורדות ברחבי הארץ, מה שמאיים על תוחלת החיים של צמחים רבים שחיים בחוץ. עבור גננים, זה אומר לנקוט בפעולה כעת כדי להגן על צמחי גן הירק היקרים שלנו עם כפור מאיים וקרקעות קפואות, במיוחד באזורים הצפוניים. יש לנו כמה טיפים שיעזרו לכם להגן על גינת הירק החורפית שלכם, כולל ירקות, שום וגידולי שורש, כך שתוכלו ליהנות מירקות טריים בגינה לאורך כל העונה.

1. קצור את ירקות החורף שלך בזהירות

סביר להניח שירקות החורף שלך יגדלו הרבה יותר לאט מאשר באביב ובקיץ, אז התאם את גודל הקציר שלך בהתאם. עדיף לאסוף את הירקות שלך במהלך היום, כדי שהם לא יסבלו מההלם של קטיף בזמנים הקרים של היום. קחו בחשבון שהקפאה קלה תהפוך את הירקות למתוקים ופריכים יותר, אז חכו ללילה קר אם אתם נהנים מהם כך.

2. שנה את לוח הזמנים של השקיה

חלקת הירקות החורפית שלך לא תזדקק לכמות מים כמו בקיץ מכיוון שהשורשים לא ישאבו אותו. אם האדמה שלך יבשה, השקה במהלך החלק החם ביותר של היום כדי למנוע צינון השורשים והימנע מהשקיית העלים כדי למנוע היווצרות כפור על העלווה.

3. כסו את הצמחים שלכם מכפור

ירקות חורף רבים כגון קייל, ברוקולי עמיד, לפת ותרד יכולים לשרוד כמה כפור קל (אך לא כפור קיצוני) חשוף. גידולים כמו חסה, מנגולד, סלק וצנוניות רגישים יותר, לכן מומלץ לכסות את השורות בבד גינה או ברזנט אם צפוי כפור. אפשר גם לכסות צמחים בודדים בעציצים או בבקבוקי פלסטיק כשהתחתית חתוכה. אם צפוי כפור בן לילה, הקפד לכסות את הצמחים שלך ברגע שהשמש שוקעת. גידולים חורפים כמו שום צריכים להיות מכוסים קש או שבבי עץ לפני הכפור כדי לשמור על הנורות חמימות מספיק מתחת לאדמה.

4. צור קיר רוח

דרך נוספת לשמור על הצמחים שלך חמים היא לבנות חומה סביב ערוגות הירקות שלך כדי להגן עליהם מפני רוחות קשות וקרות. זה חשוב במיוחד אם אתה גר באזור סוער שעלול לגרום לצמחים לרשרוש. השתמשו בלבנים מוערמות לגינת ירק קטנה יותר או הכינו גדר ועטפו אותה בפלסטיק או בד חקלאי לגינות גדולות יותר.

5. צרו מסגרת קרה לירקות שלכם

מסגרות קרות הן דרך מצוינת להגן על הצמחים שלך מלילות קרים ולעזור להם להתחמם במהלך היום. מסגרת קרה היא בעצם קופסה ללא תחתית עם מכסה זכוכית או פלסטיק שקוף שתוכלו להניח מעל הצמחים שלכם. בימי שמש, הכיסוי השקוף יכניס את אור השמש וייצור מיני חממה, בעוד הכיסוי ישמור על החום וישאיר את הקור בחוץ למשך הלילה או מתחת לאפס. אתה יכול לקנות מסגרת קרה או להכין אחת בקלות מעץ ממוחזר ומשמשות חלונות ישנות או מפלסטיק יציב. מסגרות קרות הן אידיאליות עבור מיטות מוגבהות מכיוון שניתן להתאים אותן למיטה ולשמור אותן בפשטות במהלך החודשים החמים יותר.

6. צור מסגרת מחוממת לירקות שלך

כדי להעניק לצמחים שלך את הטיפול היוקרתי האולטימטיבי, אתה יכול ללכת צעד אחד קדימה ולהפוך אותם לבית אמיתי על ידי יצירת מסגרת מחוממת. זוהי בעצם מסגרת קרה שיש לה שכבה תחתונה מחוממת מתחת לשורשי הצמח. אתה יכול ליצור תחתית מחוממת זו עם כבלי חימום עמידים בפני מזג אוויר, כריות חימום או שכבת קומפוסט פעיל כדי ליצור טמפרטורת סביבה לירקות שלך.

איך לגדל מליסה

15 ירקות שאת זרעיהם אפשר לזרוע בחודש מרץ