6 עצות שימושיות לגידול צמחי קישואים

לשתול קישואים

גידול קישואים פופולרי מכיוון שקישוא הוא אחד הצמחים הקלים ביותר לגידול בגינה שלך. רוב הגננים יכולים לשתול כמה שתילי קישואים ולראות את הצמחים גדלים במהירות ללא בעיות.

אני אוהב קישואים. מלבד עגבניות, זוקיני הוא הירק היחיד שבאמת מבשר לי את הקיץ. אני אוהב חבורה שלמה של מתכוני קישואים. אז אני רוצה לוודא שהיבול שלנו בשפע וזה בדרך כלל מה שקורה. למעשה, הקציר שלנו נוטה להיות כל כך שופע שאני מתחנן בפני ההורים, המשפחה והחברים שלי לקחת גם את חלקם.

הנה כמה טיפים שבהם אנו משתמשים לגידול צמחי קישואים.

1) לשתול בזמן הנכון

צמחי קישואים אינם חברים עם כפור בכלל. אם תשתלו את צמחי הקישואים שלכם לפני שהאיום של הכפור חולף, אתם מסכנים את כל הקציר שלכם.
קישואים אפילו לא אוהבים טמפרטורות קרות אבל אני לא יכול להאשים אותם!
אז זה אומר לעמוד בפיתוי ולא לשתול מוקדם מדי. אם הפירות נוצרים במזג אוויר קר, לא סביר שהם יגדלו היטב.

2) בחר את המקום הנכון

לאחר שמצאתם את הזמן הנכון לשתול את הקישואים שלכם, עליכם להחליט היכן לשתול קישואים בגינה שלכם. המיקום בו תבחרו אמור לקבל שמש מלאה, כך שמיטה גינה מוצלת על ידי עץ גדול היא בחירה גרועה!

זה צריך להיות גם מיקום לח ומנוקז היטב. האתר לא אמור להיות רטוב! הקפידו להוסיף קומפוסט וחומר אורגני לאדמה שבחרתם לגידול צמחי קישואים.

3) השתמש בשתילת רצף

אנשים רבים אינם מבינים שגידול צמחי קישואים הוא אפשרות טובה לשתילה ברצף מכיוון שהם אינם עמידים לכפור. כשאנחנו חושבים על שתילת רצף, אנחנו חושבים על צמחים שגדלים מהאביב עד הסתיו, לא על צמחים אוהבי קיץ.

צמחי קישואים שוברים את העובש הזה. צמחים אלו גדלים במהירות ובדרך כלל ניתן לקצור את הפירות הראשונים 40-60 יום לאחר השתילה.

כדי להימנע מטביעה בערימות קישואים (שזה ממש לא דבר רע אם אתם אוהבים קישואים), התחילו צמחים חדשים פעמיים או שלוש בעונה. זה מאפשר לך להאריך את עונת הקציר שלך. צמחי קישואים נוטים לייצר הרבה פירות בבת אחת, ואז לאט עד לעצירה.

והכי חשוב, אתה לא צריך להתחיל צמחי קישואים בתוך הבית. פשוט שתלו את הזרעים האלה באדמה.

4) לשתול תלוליות של קישואים

שתלו תלולית של 2 עד 3 צמחי קישואים יחד. זה חשוב כי לקישואים יש פרחים שצריך להאביק כדי ליצור את הפרי שאתה רוצה. פרחים אלה נפתחים ליום אחד. כן, יום אחד בלבד! אם ההאבקה לא מצליחה, לא מקבלים קישואים, וחבל. שתילת מספר צמחים יחד משפרת את סיכויי האבקה. גננים יכולים לבחור לקנות שתילים או לשתול זרעי זוקיני ישירות בגינה.

5) להבין האבקת קישואים

אז, עכשיו אתה יודע שפרחים נפתחים ליום אחד, אבל האם ידעת שיש פרחים זכרים ונקבות על צמח קישואים. גם פרחים זכריים וגם פרחים נקבים נפתחים בו זמנית אבל רק פרח נקבה יוצר פרי. פרחי זכר מיועדים להאבקה בלבד.

ברוב הצמחים החדשים, הפרחים הזכריים נוטים להתקבע תחילה ואז אתה מתוסכל כי הצמח שלך מפוצץ בפרחים מבלי להיווצר פרי. אל תדאג עדיין, במיוחד אם אתה רואה חרקים מאביקים מרחפים מסביב. הפרחים הנקביים בדרך.

לפרחי נקבה יש פירות זעירים מאחורי בסיס הפרח, מה שהופך אותם קל להבדיל ביניהם. אם אתה מודאג מהקטיף שלך, אתה יכול להסיר את פרחי הזכר ולהאביק את הפרחים הנקביים בעצמך.

6) מאלץ סביב הצמחים שלך

לאחר שהשתילים הגיחו מהאדמה והתבססו, שים חיפוי סביב בסיס הצמחים שלך. זה עוזר לשמור על עשבים שוטים והספוג גם עוזר לאדמה לשמור על לחות. מאלץ גם עוזר לווסת את טמפרטורת הקרקע.

עכשיו כשאתה יודע איך לגדל צמחי קישואים, עקוב אחר העצות האלה ותתחיל לעבוד. כשהקיץ יגיע כולנו נרצה לקבל קישואים טריים ויפים מגינת הירק!

15 ירקות לגידול באוקטובר

איך לגדל שרוול מזרעים