7 סודות לגידול פטל בגינה שלך

גידול פטל משלך קל והצמחים יתגמלו את המאמצים שלך עם יבולים רבים של פטל יפה וטעים.

  • בחר מיקום בשמש מלאה עם אדמה עשירה ומנוקזת היטב.
  • בחר צמחים שיגדלו היטב באזור שלך.
  • שפר את הקרקע.
  • שתלו פטל במרחק של 1-1.5 מטר זה מזה והתקינו עמוד וחוט כדי לתמוך בהם.
  • השקה פטל באופן קבוע במהלך הקיץ. להפחית את ההשקיה במהלך החורף.
  • להאכיל פטל באביב עד תחילת יולי.
  • קציר באופן קבוע כדי לשמור על ייצור הצמחים.

קל לגידול פטל ונותן יבול מרשים. כמה שיחים יתנו לך מספיק פירות לאכול, לשמור ולחלוק. פירות יער הם מקור פנטסטי לנוגדי חמצון, ויטמינים וסיבים. הם גם טעימים. וכשאתה מגדל בעצמך, אתה בטוח תקצור פירות יער בשיא הטריות שלו.

להלן 7 סודות כיצד לגדל פטל משלך בגינה שלך:

1) בחר את המקום הנכון לגידול צמחי פטל

פטל גדל בצורה הטובה ביותר בשמש מלאה (לפחות 6-8 שעות שמש ביום), באדמה עשירה ומנוקזת היטב. קרא בעיון את תיאורי הצמחים בעת רכישת זן הפטל שלך ובחר צמחים שישגשגו באזור שלך, שאל את המשתלה או השכנים לייעוץ אם אינך מכיר את האזור שלך. פטל פורה עצמית, כך שלא צריך לשתול זנים שונים לצורך האבקה צולבת.

בשל הרגלי הצמיחה שלהם והצורך בתמיכה חזקה, המקום הטוב ביותר לגדל פטל הוא לאורך גדר הנכס. אין לגדל פטל באותה ערוגה שבה גדלו עגבניות, פלפלים, חצילים או אחרים. צמחים אלה יכולים להכיל מחלות שישפיעו על פטל.

2) איך לשתול צמחי פטל

לשתול פטל עם 1 עד 1m50 בין השיחים. פטל רבים נמכרים כצמחי שורש חשופים. כדי לשתול פטל שורש חשוף, השרו תחילה את שורשי הצמח במים חמימים למשך שעה. לאחר מכן חפרו בור ברוחב פי שניים ועמוק מאורך השורשים. צור תערובת של 50:50 של אדמה ואדמת עציצים או קומפוסט כדי להוסיף חומרים מזינים וחומרים אורגניים כדי לעזור לפטל שלך לשגשג.

צור תלולית מהאדמה המעורבת הזו בתוך החור והניח את השורשים על התל, פורשים אותם. מלאו את הקרקע מסביב לשורשים, הדביקו את האדמה בחוזקה כך שתהיה רמה עם האדמה שמסביב והשקו היטב. כדי לשתול פטל במיכלים, חפרו בור עמוק ורוחב פי שניים מהשורש. מניחים את הצמח בתוך החור וממלאים אותו סביב כדור השורש. בכל מקרה, השקה היטב לאחר השתילה.

מיד לאחר השתילה חותכים את הקנים (גבעולים) 8 ס"מ מעל קו האדמה. צמיחה חדשה תצמח מתחת לאדמה. אתה יכול לשתול פטל בכל פעם שהאדמה לא קפואה, אבל סוף האביב הוא הטוב ביותר. מרחו 5 ס"מ של חיפוי סביב הצמחים כדי לשמור על האדמה לחה באופן שווה במהלך עונת הגידול.

3) איך להדביק פטל

פטל זקוק לתמיכה מוצקה כדי לגדול בצורה (קצת) מסודרת. הדרך הקלה ביותר היא להקים מערכת מוט וחוטים. בנה עמודי T עם שני מוטות צולבים, אחד בחלק העליון ואחד באמצע העמוד. הצב עמודי T כל 1.5-2 מ' לאורך שורת הפטל. הפעל חוטים בין המוטות כדי ליצור מערכת סבכה. זה ישמור על הצמחים מעל הקרקע ומעט מוכלים.

4) איך להשקות שיחי פטל

יש להשקות פטל באופן שווה לאורך כל הקיץ. בדוק באופן קבוע והשקה בכל פעם שהסנטימטר העליון של האדמה מרגיש יבש. השקיה בטפטוף או מערכת צינור השרייה היא אידיאלית ללחות עקבית. אין להשקות במהלך החורף כי זה עלול להירקב את השורשים.

5) איך לגזום פטל

הפטל מניב פירות באביב על ענפי השנה השנייה (הנקראים פלוריקנים) או בסתיו על ענפי השנה הראשונה (הנקראים פרימוקנים). כך תבדיל ביניהם: ענפי שנה א' מניבים פרי רק בקצות הענפים, בעוד שענפי שנה ב' נושאים פרי בכל הענף. באביב, גזום את ענפי השנה הראשונה לגובה 1-1.2 מטר. גזום ענפים מהשנה השנייה עד הקרקע לאחר שהם נושאים פרי.

6) איך להאכיל פטל

דרך מצוינת להבטיח שהפטל שלך גדל ומתפקד כמיטב יכולתם היא להשתמש באדמה ובדשן יחד כדי ליצור סביבת גידול עשירה בחומרים מזינים. דשן שיחים בתזונה אורגנית של צמחי מאכל המעניקים לצמחים דחיפה מיידית. האכילו אותם כל 7-14 ימים במהלך עונת הגידול, בהתאם להנחיות התווית. לאחר מכן, הפסק להאכיל בתחילת יולי כדי שהצמחים שלך יתחילו להיכנס לתקופה הרדומה שלהם לעונה. מתחילים לדשן פטל מבוסס באביב לאחר גיזום.

7) איך לקצור פטל

קל להסיר פטל מהצמח אחד בכל פעם כשהם בשלים לחלוטין. ללא שטיפה, הגרגרים יישמרו במקרר 3-5 ימים. לאחר שהפירות מתחילים להבשיל, תצטרך לקצור מדי יום כדי שיוכלו להופיע יותר פטל.

תלוי בך !

איך לגדל ברוקולי מזרעים

איך לגדל חסה בחורף