7 עשבי תיבול לגידול בחורף

הצעד הראשון הוא לבחור עשבים עמידים מספיק כדי לעמוד בחורף קר. אנו ממליצים על טימין, אורגנו, שרוויל, פטרוזיליה ומרווה למטרות קולינריות. גם לתימין, למרווה ולפטרוזיליה יש סגולות רפואיות חזקות, וכדי להשלים את אלה ניתן לגדל זעתר (לברונכיטיס) ו-Yarrow (לזיהומים וחום).

עשבי תיבול כמו בזיליקום ונענע עדינים מדי ויקפאו במהירות ולכן כדאי לשמור כעשבי תיבול שנתיים בקיץ.

עשבי תיבול צריכים לפחות ארבע שעות של שמש חורפית ומיקום מוגן. מסיבה זו, עדיף לגדל אותם בעציצים כדי שיוכלו לעקוב אחרי השמש (בעזרתכם).

בחרו מיכלים בקוטר 20 ס"מ לפחות עם חורי ניקוז ועמוקים מספיק כדי שהשורשים יתפתחו. השתמש באדמה שמתנקזת היטב.

עשבי תיבול לא אוהבים רגליים רטובות, אז אל תשימו צלוחית מתחת לסירים. בדוק את רמות הלחות של הקרקע מדי יום מכיוון שהאדמה לא צריכה להתייבש לחלוטין. ככלל, עשבי תיבול בעציצים צריכים להשקות רק פעם או פעמיים בשבוע בחורף, רצוי בבוקר. להאכיל פעם בחודש עם דשן נוזלי במידת הצורך.

בעת הקטיף, אספו כמויות קטנות בכל פעם והשאירו תמיד שתי נקודות גידול על הצמח. במקום לקצוץ, נצלו את ההזדמנות לצבוט את הצמח במקום זאת כדי לקדם קשיחות. לאחר הקטיף, טפל בעשבי תיבול כמה שפחות, מכיוון שגווני הטעם העדינים הולכים לאיבוד אם מטפלים בהם במרץ מדי.

Le thym (Thymus vulgaris)

טימין הוא אחד מעשבי התיבול הקשים ביותר. צריך סיר קטן וככל שתבחרו יותר חתכים כך ייטב. חליטה, במיוחד טימין לימון, מסייעת בהקלה על שיעול והצטננות. במטבח אפשר להשתמש בטימין, בתבשילים ובתבשילים, לקישוט צלי או להוסיף לרטבים וסלטים. קורנית היא גם נוגד חמצון וטוניק מצוין, תומך בתפקודי גוף תקינים, בונה את המערכת החיסונית ונלחם בהשפעות ההזדקנות.

מרווה (Salvia officinalis)

המרווה זקוקה למעט יותר תזונה מאשר טימין ונוטה להאט את הצמיחה והעלים נעשים קטנים יותר בחורף. הוא זקוק לשמש מלאה, אין להשקות אותו יתר על המידה ויש להרחיק אותו מטיוטות. במטבח, מרווה היא עשב עמיד העמיד היטב בבישול, במיוחד בתבשילים, לצלי ותבשילים אחרים. זה הולך טוב גם עם גבינה.

חליטה של ​​עלי מרווה יכולה לשמש לטיפול בהצטננות ושיעול והיא גם מהווה גרגור מצוין לכאבי גרון.

Le persil (Petroselinum crispum)

פטרוזיליה דורשת שמש מלאה אם ​​היא גדלה במיכל בחורף והאדמה צריכה להיות לחה. האכלה קבועה מעודדת ייצור של עלים, העשירים בויטמינים A, C, E וברזל. אפילו טוב יותר, לפטרוזיליה יש תכונות נוגדות חמצון המנטרלות חומרים מעודדי סרטן.

בנה את המערכת החיסונית שלך על ידי אכילת שתי כפות פטרוזיליה טרייה קצוצה מדי יום. מפזרים אותו על הסלטים, מוסיפים אותו לרטבי בשר, פסטה או גבינה בתום הבישול או מבשלים אותו בבלנדר עם מיץ תפוחים או עגבניות. קטפו תמיד את העלים החיצוניים והאריכו את חיי הצמח על ידי כריתת הראש שעומד לפרוח. לפטרוזיליה האיטלקית עלים שטוחים והיא אפילו קלה יותר לגידול.

שרוויל (Anthriscus cerefolium)

צ'רוויל הוא צמח עמיד שלמעשה מעדיף תנאי מזג אוויר קרירים יותר ולא תנאי שמש מלאה. העלים העדינים שלו הופכים אותו לצמח אטרקטיבי. העלים מלאים בויטמין C ובעלי טעם מעט אניס. מומלץ להשתמש בו כמו פטרוזיליה, לקצוץ כקישוט או להוסיף לסלטים, מרקים, רטבים, ירקות ומנות בשר בסוף הבישול.

הוא מאבד את טעמו כשהוא מיובש, אז השתמש בו טרי. חליטת עלים ממריצה את העיכול, מקלה על הצטננות ופועלת כמנקה דם.

ל'אוריגן (Origanum vulgare)

אורגנו הוא אחד מעשבי החורף הקשים ביותר, שעומד בקלות בכפור בחורף. הוא אוהב שמש מלאה. ככל שתקצור יותר אורגנו, כך הוא יגדל. יש לו טעם ארומטי חזק, אידיאלי למאכל חורפי עשיר, אבל השתמש במתינות או שהוא עשוי להיות חזק מדי. עירוי של אורגנו יכול לשמש לטיפול בשיעול, עייפות ועצבנות.

L'Hysope (Hyssopus officinalis)

זעתר הוא עשב פחות מוכר שגדל היטב בעציצים וסובל מזג אוויר קר למדי. לצמח צורה עבותה וקוצים אטרקטיביים של פרחים כחולים. העלים והפרחים יכולים לשמש בחליטה לטיפול בברונכיטיס ולשחרור ריר. לעלים טעם מפולפל ומהווים תוספת טובה למרקים ותבשילים סמיכים.

Yarrow (Achillea millefolium)

Yarrow הוא צמח רב שנתי עמיד, צמח יפהפה עם עלים מנוצים ופרחים ורודים. גדל אותו במיקום שטוף שמש בעציצים עמוקים ורחבים ושמור על לחות האדמה. Yarrow הוא צמח אינדיקטור טוב מכיוון שהוא תמיד הראשון להראות שיש צורך בהשקיה.

זהו בעיקר צמח מרפא שניתן להשתמש בו להורדת חום ומסייע בהקלה על זיהומים, שפעת וסינוסיטיס. העלים והפרחים של הצמח משמשים כחליטה. הוסיפו מנטה או כפית דבש אם אתם מוצאים שהעלים מעט מרים מדי.

12 סודות לגידול פלפלים בגינה שלך

איך לגדל סטיביה בגינה שלך