8 דברים חשובים לעשות בגן הירק באפריל

הימים שבהם אין הרבה מה לעשות בגינה כבר מאחורינו ובמהלך החודשים הקרובים זמן העבודה בגנים שלנו ימשיך לגדול. ככל שהעונה תתקדם, תשימו לב שהכל גדל מהר יותר. למרבה הצער, זה כולל גם עשבים שוטים. אם יתמזל מזלכם שיש לכם את המשאבים להקים מיטה אמיתית מבלי לחפור, סביר להניח שתרגישו ברי מזל עם כל כך מעט עשבים שוטים.

אפריל ומאי הם זמנים עמוסים במיוחד בגן כי יש כל כך הרבה מה לעשות בו זמנית. במובנים רבים, זה די מזל שאין הרבה מה לקצור בתקופה זו של השנה, אז אתה יכול למקד את האנרגיה שלך בהכנות אחרונות לעונת הגידול. בגלל שיש כל כך הרבה מה לעשות בתקופה זו של השנה, חשבתי ליידע אותך איזו עבודה תכננתי לחודש הזה. מקווה שזה יזכיר לך לעשות משהו ששכחת. אם אתה חדש בגינון, זה עשוי לגרום לך לעשות כמה דברים מוקדם יותר כדי למנוע פאניקה של הרגע האחרון בחודש מאי.

1) לזרוע זרעים

אפריל הוא זמן כל כך מרגש לזרוע זרעים. עד כדי כך שלמעשה חילקתי את זרעי אפריל למספר פוסטים נפרדים שתוכלו למצוא בבלוג. אתה יכול למצוא את 12 הירקות לזרוע באפריל כאן. כמובן שרשימות אלו יצטרכו להיות מותאמות בהתאם לאזור שלכם ולמזג האוויר!

2) הכנת חממות

החודש הבא הוא הזמן לשתול את הצמחים אוהבי החום שלך בחממה שלך. עכשיו זה הזמן להכין את החממה שלך אם עדיין לא עשית זאת. החודש ננקה את כל מה שמאוחסן שם, נמשוך עשבים שוטים (בשלנו הרבה סרפד!) וננקה את הכוס. אנחנו גם נבנה ערוגה בחממה השנייה שלנו מכיוון שאני מעדיף בהרבה לגדל בערוגות ולא בעציצים בחממה כדי להפחית את הצורך להשקות ולהאכיל בתדירות גבוהה כל כך. אם כבר יש לכם ערוגות פרחים בחממה, רק וודאו שהן נטולות עשבים ומכוסות בקומפוסט לפני שתילתן.

3) ניכוש ועיכוב הגבולות

כאשר הצמחים שלך מתחילים להתעורר לחיים, למרבה הצער, גם העשבים שוטים. קל יותר לשלוט בעשבים שוטים כשהם קטנים, אז שמור את המעדר בהישג יד. תמיד לעדר ערוגה לפני השתילה בה. אם אתה שוכח למשוך עשבים שוטים כשהם עדיין קטנים, מה שלא תעשה, הקפד להיפטר מהם לפני שהם יציבו זרע. מניעת הפקדת זרעים של עשבים שוטים על פני הקרקע תסייע בהפחתת עשבים שוטים במהלך חודשי הקיץ כאשר שותלים ערוגות. רק הקפד לא לחפור, כי זה יכול להביא זרעי עשבים רחוק יותר אל פני השטח.

דבר נוסף שצריך להיזהר ממנו הוא כיסוח גבולות הדשא כדי לוודא שהדשא אינו מייצר זרעים. זה משהו שקל מאוד להתעלם ממנו כאשר מתמקדים בעשבים השוטים בחלל הגידול שלך. לדעתי, הדשא פשוט עשוי להיות הגראס הגרוע ביותר שיש. אגב, אנחנו גם נקצץ מחדש את הגבולות שלנו כל עוד אנחנו יכולים. זה גם יעזור למקסם את שטח השתילה.

4) חיפוי

אם אתם קצת מאחרים כמונו, אז זה הזמן לכסות את הערוגות לפני שתילתן. ודא שמה שאתה משתמש מפורק היטב מכיוון שאין הרבה זמן כדי להמשיך להתפרק על פני האדמה. חיפשו גם שיחי פירות אם עדיין לא עשית זאת. חיטוי הוא נהדר מכיוון שהוא מזין את האדמה וגם עוזר לשמור על לחות אשר נחוצה מאוד עם חוסר הגשם שאנו חווים.

5) עצוב מחדש של עגבניות ופלפלים

אפריל הוא הזמן שבו הפלפלים, הצ'ילי והעגבניות שנשתלו קודם לכן יכולים להתחיל להיות קצת יותר גדולים. הקפידו לתת להם שדרוג גדול מספיק, שבתקווה ייקח אותם לעמדת השתילה הסופית שלהם. המתן לשתול אחד כזה עד לתאריך הכפור האחרון שלך. השנה אנו חווים אביב קר במיוחד, אז היזהר.

6) התקשות עגבניות בחממה

בהתאם למזג האוויר, אני מקווה שאוכל להעביר את צמחי העגבניות שלי לחממות שלי. זה יהיה לקראת סוף החודש או תחילת החודש הבא. אנסה לעשות זאת כשנחזה כמה לילות חמים יותר כדי לא לזעזע את הצמחים יותר מדי. אני גם אכסה את צמחי הצמר לכפור מאוחר רק ליתר בטחון כי זה פשוט לא שווה את הסיכון לאבד אותם בשלב זה.

7) יתדות צמח

אני מוצא את אפריל כזמן טוב להקים תמיכת צמחים אם אין לך מבנים קבועים. הזמן שלנו בגינה רק הולך להיות עמוס יותר מעתה ואילך, אז אם יש לך זמן, עכשיו זה זמן מצוין להקים תומכים לצמחים מטפסים כמו שעועית. אתה תודה לי מאוחר יותר כשתנסה בטירוף לשתול את כל הצמחים אוהבי החום שלך בחודש הבא ולא תצטרך לדאוג להציב את התומכים שלך במקום הראשון. מיון המדיום הצמחי כעת ימנע עיכובים בשתילה, מה שעלול להחליש את הצמחים אם הם צומחים מהעציצים שלהם כשהם נאבקים על חומרי הזנה.

8) אדנית

סוף מרץ ואפריל הם הזמן לשתול את רוב השתילים שנזרעו בתחילת האביב. רבים מהשתילים שלי נשארו במגש הזרעים שלהם יותר מהצפוי הודות להתחלה קרה כל כך של האביב. אפריל הוא זמן טוב לשתול רבים מהצמחים העמידים לכפור, כולל כרובים, קלבריות, כרובית, לפת, קולורבי, שומר, חסה, תרד, אפונה, בצל ועשבי תיבול רבים. הצמר גם יעזור להגן עליהם מפני הקור וממזיקים. עכשיו זה גם הזמן המושלם לעציץ את הדליות שלך אם יש לך מקום לשמור אותן ללא כפור, כמו חממה או פולימנהרה.

יש כל כך הרבה מה לעשות בגן בתקופה זו של השנה. שמירה על עבודות אלה תחת שליטה כעת אמורה לעזור להפחית את עומס העבודה שיש לבצע בשיא עונת הגידול. בדרך זו אתה יכול להשקיע יותר אנרגיה בטיפול בצמחים שלך ו(תרתי משמע) לקצור את הפירות של העבודה שלך.

10 ירקות לשתול בסתיו ובחורף שיעמדו בקור

איך לגדל נענע מייחורים