9 טיפים לקיום גינת ירק אורגנית ואקולוגית

פוגר היה

מחפשים טיפים פשוטים וקלים לגינון ירקות אורגני לגינה שלכם? למרות שגינון הוא תחביב ידידותי לסביבה, אתה יכול להפוך את מטלות הגינון שלך לידידותיות יותר לסביבה על ידי אימוץ שיטות בר קיימא. גידול גינת ירק אורגנית היא לא רק דרך מצוינת ליהנות מיבול באיכות גבוהה, אלא גם מספקת פירות וירקות בריאים למשפחה שלך. לבסוף, זה יחסוך לך מאות דולרים על מצרכים מדי שנה.

כמובן שתחזוקת חווה אורגנית תדרוש יותר תחזוקה מגינת הירק הרגילה שלכם. מכיוון שלא תשתמשו בכימיקלים כמו חומרי הדברה וחומרי עשבים כדי להדוף מזיקים או GMO כדי לייצר יותר תשואה, עליכם לעבוד קשה יותר כדי לשמור על היבולים שלכם בריאים וללא מחלות. אל דאגה, נסה את הטיפים שלנו לגינון ירקות אורגני ותזכה!

1- בריאות הגידולים שלך תלויה באיכות האדמה

בריאות הגידולים שלך תלויה בעיקר באיכות האדמה. זו הסיבה שתיקון הקרקע צריך להיות הצעד הראשון בבניית גינה אורגנית. תצטרך להתחיל את הגינה שלך עם אדמה איכותית ועשירה בחומרים מזינים. אם איכות האדמה שלך אינה אידיאלית, השתמש בקומפוסט ובתיקונים אורגניים אחרים כדי לשפר את איכות האדמה שלך.

אתה יכול לקנות דשן טבעי וידידותי לסביבה מחנות הגינה המקומית שלך או להכין אותו בעצמך באמצעות שאריות מטבח, פסולת ירוקה לא רצויה וכו'. אתה רוצה לעבוד את האדמה בעדינות כדי לשחרר גם חלקיקי אדמה. עקביות טובה של הקרקע מקדמת זרימת אוויר טובה וניקוז טוב. כל זה יועיל לגידולים.

2 – הכינו קומפוסט משלכם

כפי שהוזכר לעיל, אתה יכול להכין קומפוסט משלך באמצעות שאריות מטבח, פסולת חצר אורגנית ופסולת ירוקה אחרת. הכנת קומפוסט משלך אינה רק ידידותית לסביבה אלא גם זולה יותר מקניית דשן טבעי.

הקומפוסט קל והכל מתחיל בפח קומפוסט או בור גינה. ניתן לחפור בור קומפוסט או למחזר פח אשפה ישן לקומפוסטציה. אתה יכול לבחור להכין קומפוסט חם או קר. קומפוסט חם דורש קומפוסט חם ומהיר כדי להזין את המיקרואורגניזמים המועילים שמעבדים את הפירוק. הקומפוסט אמור להיות מוכן תוך כחודש. קומפוסטציה קרה, לעומת זאת, כרוכה באיסוף פסולת גינה ומטבח, ואז ערימת אותה בשכבות בפח או בבור. פסולת חצר תתפרק תוך מספר חודשים עד שנה.

3- מאלץ' אורגני

אחד הטיפים האהובים עלינו לגינון ירקות אורגניים בכל הנוגע לבניית א גינה אורגנית מכל סוג הוא להגן על האדמה מפני האלמנטים הטבעיים. כאשר נחשפים למזג האוויר, האדמה נוטה להתקבץ יחד ומאבדת לחות. חיטוי יכול למנוע מלחות הקרקע להתאדות תוך בידוד יבולים מפני קור מקפיא. תהליך החיפוי האורגני כולל הוספת שכבה של חומר אורגני סביב הצמחים.

שיטה ידידותית לסביבה זו יכולה גם להקל על מטלות הגינון שלך. היות שאלוש מעכב את צמיחת העשבים, אינך צריך להסיר עשבים שוטים כל יום. כמו כן, אינך צריך להשקות את הצמחים שלך באותה תדירות מכיוון שהאדמה עשויה לשמור על לחות רבה יותר. לבסוף, הוספת שכבת מאלץ' לגינת הירק שלך יוצרת נוף הרבה יותר מסודר.

4- שימוש במוצרים ידידותיים לסביבה

לא משנה כמה תנסו להרחיק מזיקים ממשטח הירק שלכם, היצורים ההרסניים ימצאו איכשהו את דרכם אל היבול שלכם. למרבה המזל, ישנן דרכים רבות לחסל מזיקים בגינה מבלי להשתמש בשום סוג של כימיקלים. הנה כמה מהבחירות האהובות עלינו.

אבל לפני שתתחיל לרסס את תבשילי ההדברה שלך, תחילה עליך לדעת אילו חרקים קטנים חוגגים בגינה שלך. כך תדעו בדיוק כיצד להכיל את הנגיעות ולהימנע מבזבוז נוסף של מוצר. לא משנה מה המזיקים לועסים על התוצרת שלך, השתמש במוצרי הדברה בטוחים וטבעיים כגון שמן נים, קליפות ביצים, שמני הדרים, אדמה דיאטומית, תרסיס מלח וכו'.

5- לדשן בצורה הנכונה

האם ידעת שבניית אדמה טובה לוקחת חודשים ואפילו שנים? תיקון האדמה עם דשנים טבעיים היא דרך מצוינת לעורר את צמיחת הצמח ולהשיג תשואה טובה יותר. מכיוון שאתה הולך לאורגני, אתה חייב להשתמש בדשנים טבעיים כגון זבל נרקב היטב מבעלי חיים אוכלי עשב (תרנגולות, ארנבות, כבשים וכו'), דשנים אורגניים ארוזים מראש או דשנים אורגניים תוצרת בית. אתה יכול גם לבקר במשתלה המקומית שלך עבור קומפוסט או דשנים טבעיים.

עם זאת, הפריה אינה נחוצה כל הזמן. אם אתה אחד מבני המזל המעטים שכבר יש להם אדמה עשירה, אין צורך לבנות אדמה טובה. אם האדמה תהיה עשירה מדי, הצמחים עלולים לפתח גידולים רכים יתר על המידה אשר רק ימשכו עוד מזיקים.

גינת ירק אורגנית

6- התחל עם גינת ירק אורגנית קטנה

אם אתה חדש בגינון או אם זה הניסיון הראשון שלך בתחום גינון אורגני, תמיד כדאי להתחיל בקטן קודם. כשאתה עושה זאת בפעם הראשונה, אתה יכול לצפות להרבה ניסוי וטעייה כדי למצוא דרכים לגדל את היבולים שלך בצורה הכי בריאה שאפשר. פרויקט גינת ירק אורגנית שאפתנית מדי יכול בסופו של דבר לדרוש מכם יותר מחויבות ויש סיכוי טוב שבסופו של דבר תוותרו.

גינה בגודל 10 מ"ר היא התחלה טובה עבור גננים מתחילים. אתה יכול לגדל מגוון נחמד של גידולים בחלל כזה. כדי להפיק את המקסימום משטח גינת הירק שלכם, תוכלו לשתול את הגידולים בצפיפות וברגע שתקבלו את התוצאות הרצויות, תוכלו להתחיל להרחיב את הגינה.

7- להתחיל את גינת הירק האורגנית שלך מזרעים או צמחים?

פתיחת גינה מזרע היא תהליך ארוך אך שווה את המאמץ. זה פשוט יותר מתגמל לדעת שגידלת את כל התוצרת שהנחת על השולחן בדרך המיושנת! אם אתה קונה זרעים, קנה זרעים אורגניים מוסמכים ממוכרים בעלי מוניטין.

אם להתחיל מזרע זה כמעט בלתי אפשרי, אתה תמיד יכול לקנות שתילים אורגניים לגינה שלך. שוב, קנו מספקים בעלי מוניטין שמגדלים צמחים ללא שימוש בחומרי הדברה או כימיקלים. ישנן משתלות המציעות מבחר צמחים אורגניים מוסמכים. אתה יכול גם לקנות שתילים בשוק האיכרים המקומי שלך.

8 – השתמש בצמחים נלווים לגן הירק האורגני שלך

חיבור של סוגים מסוימים של צמחים יחד יכול להרתיע מזיקים, למזער את התפשטות המחלות, ואפילו לשפר את הטעם של ירקות מסוימים! העובדה היא ששילובי צמחים מסוימים עובדים כל כך טוב בטבע עד ששתילתם יחד תשפר באופן מיידי את איכות הגינה האורגנית שלך.

לדוגמה, שתילת בזיליקום ועגבניות יחד עוזרת להרחיק תולעי קרן עגבניות. שתילת רוזמרין וכרוב תרתיע עשים שעלולים להרוס את גינת הירק שלך. גם עירית וגזר הולכים טוב מאוד. שילוב זה דוחה כנימות תוך שיפור הטעם של הגזר.

9 – באופן טבעי להאריך את עונת הגידול

השקעה בערוגות מוגבהות היא אחת הדרכים היעילות ביותר להארכת עונת הגידול ולהשגת יבול מירבי לאורך העונה. גידול יבולים בערוגות מוגבהות נותן לך שליטה מלאה על איכות הקרקע. האדמה בערוגות מוגבהות נוטה להתחמם מוקדם יותר באביב, מה שנותן לצמחים שלך מספיק זמן להפיק יותר פירות.

אפילו טוב יותר, מיטות מוגבהות יכולות להקל על עומסי הגינון שלך תוך כדי הקלה והימנעות מכאבי גב. אתה יכול ליצור מיטות מוגבהות משלך באמצעות עץ ממוחזר או לקנות מיטות מוגבהות ממוכרים מוכרים. שימו לב שמיטות מוגבהות שנרכשו בחנות אינן נוצרות אותו הדבר, חלקן מטופלות כימית. אם אתם בונים גינה אורגנית, כדאי לקנות מיטות מוגבהות שאינן מטופלות כימית בשום צורה!

האם הטיפים האלה לגינון ירקות אורגניים מועילים? שתילת גינת ירק אורגנית היא דרך מצוינת ליהנות מתוצרת איכותית תוך חיסכון נוסף על הפירות והירקות שלך.

איך לגדל גינת ירק פרודוקטיבית לחורף

איך לגדל עגבניות שרי או עגבניות קוקטייל